Діти батьків, які зловживають алкоголем, згодом частіше страждають від різних порушень харчової поведінки. Такого висновку дійшли дослідники з Університету Мічигану.

Якщо батьки дитини страждають на алкогольну залежність, то у неї згодом зростає ризик появи харчових порушень. Наприклад, такі діти у дорослому віці частіше налягають на рафіновані вуглеводи та жири, яких дуже багато у перероблених продуктах харчування на кшталт піци, шоколаду та смаженої картоплі.

Приблизно 20% всіх людей страждають на клінічно виражену залежність від високоперероблених продуктів харчування. Вона характеризується тим, що ці люди втрачають контроль над рівнем споживання таких шкідливих продуктів, у них немає бажання скоротити їх кількість у раціоні, хоча вони чудово бачать, як негативно ця їжа впливає на їхнє здоров’я.

Читайте також:  Розкрито небезпеку вищипування волосся в носі для здоров'я та життя

Дослідники з Мічигану були зацікавлені у визначенні того, наскільки суттєвим є фактор батьківського алкоголізму для формування таких харчових відхилень у дітей. Люди, які мають сімейну історію залежностей, як правило, справді стикаються з більш високою небезпекою формування хворих відносин з переробленою їжею. А це небезпечно для їхнього власного здоров’я та життя. Тим більше, що ми живемо у світі, де доступність та низька вартість цих продуктів роблять їх дуже популярними.

Високоперероблені продукти харчування коштують набагато дешевше за їжу, яку відносять до категорії здорової. Крім того, фастфуд тощо «порожні» калорії дуже інтенсивно рекламують, створюючи у людей образ чогось привабливого та смачного. Особливо негативно така реклама впливає дітей.

Читайте також:  Щоденне вживання молока пов'язали із підвищеним ризиком розвитку раку