Вчені з’ясували, що довгий сон пенсіонерам не потрібен і навіть шкідливий.

Звичайно, літні люди часто скаржаться, що у них безсоння, що вони знову вночі погано і мало спали. Однак, при все при цьому вдень такі люди відчуваю себе цілком бадьоро. Виявилося, що це цілком нормально і навіть добре.

До висновків, що літнім людям краще спати менше, прийшли в рамках свого дослідження фахівці Університету Суррея (Великобританія). Вони вивчали способи допомогти налагодити сон у людей старше 60 років.

Що ще вдалося з’ясувати британським вченим. Згідно з отриманими даними, чоловікам і жінкам старше 65-70 років корисніше лягати в ліжко пізніше і спати на 45 хвилин менше в порівнянні з 20 річними.

Дослідники навіть підрахували, що людям 20 – 30 років найкорисніше спати 7 годин 14 хвилин. Для 40- і 50-річних хороша кількість сну – 6 годин 50 хвилин. А ось тим, кому 65 років і більше, найкраще спати по 6 годин 30 хвилин.

Вчені вважають, що причина того, що літнім людям корисніше для кращого самопочуття спати менше молодих, криється в гормональному фоні.

Автори дослідження попереджають, що не варто впадати в крайнощі, важливо прислухатися до себе і вибрати ту кількість годин сну, що буде для вас оптимальною.