Багато дієт є не найкориснішими для здоров’я людини. Зараз багато дієтологів рекомендуються відмовитися від усіляких обмежень і слідувати правильному харчуванню. А ось про які дієти краще назавжди забути, розповідаємо в матеріалі.

Denis Brien/Flickr.com

Сироїдіння

Така дієта є жорсткою формою вегетаріанства. У їжу можна споживати тільки сирі продукти, які не піддаються термічній обробці. У тому числі м’ясо, рибу, овочі, гриби та інші. Сироїдіння здатне наситити організм корисними вітамінами і мікроелементами, стверджують прихильники цієї дієти.

Але в той же час дієта може завдати шкоди здоров’ю. Адже кожен день звичайній людині потрібно їсти не менше 1500 калорій в день. Однак при споживанні сирих овочів кількість з’їденого значно зростає. Таке число рослинної їжі є просто неприйнятним. Ті, хто їсть сирі продукти постійно, мають нижчий індекс маси тіла, у жінок може зникнути менструація. Та й до того ж приготована їжа покращує травлення, насичуючи організм антиоксидантами.

Читайте також:  Розкрито користь популярного замінника соку і газованої води

Кетодієта

Кетодієта з’явилася на початку 20 століття і призначалася для лікування хворих на епілепсію людей. Але в кінці 90-х вона стала популярна серед багатьох прихильників такої дієти. Вона передбачає повну відмову від цукру і мучного, перероблених м’ясних продуктів, овочів з вмістом крохмалю, фруктів, сухофруктів, алкоголю. В основі кетодієти 90% жирів, вуглеводів – 3%, білки – 7%. Їсти можна гриби, рибу, піцу, морепродукти, овочі з клітковиною, рослинну олію і вершкове масло, горіхи. Така кількість жирів занадто шкодить здоров’ю. Як підсумок, можуть розвинутися проблеми з кишечником, закупорка судин, ризик каменів у нирках.

Читайте також:  Названо основні симптоми дефіциту магнію в організмі

Whole 30

У перекладі дієта означає «Всі 30 днів». Вона досить популярна, так як обіцяє позбавити від зайвих кілограмів за рахунок відмови від молочних, зернових продуктів, бобових, спиртного, цукру, будь-яких напівфабрикатів за місяць. Але це ж обіцяє проблеми з травленням. Організму для повноцінного здоров’я потрібно повноцінне збалансоване харчування. Радикальні зміни зазвичай призводять до захворювань кишечника.

Палеодієта

Часто її називають дієтою печерної людини. Їжа повинна бути найбільш природною і зрозумілою людині. Тобто це продукти з низьким вмістом вуглеводів і багато жирів – овочі, фрукти, риба, м’ясо, горіхи, рослинні олії. А ось молочне, крупи, цукор, алкоголь – під забороною. Але це в корені неправильно для здоров’я, так як організму потрібен збалансований раціон.

Читайте також:  Названо простий спосіб захисту від вірусів без застосування ліків

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News