Каша з вівсяної крупи – «класика» сніданків. Вона вважається мега-корисною і постійно рекомендується до вживання. Але слід знати: у вівсянці містяться не тільки здорові компоненти. Є категорії людей, яким цей продукт не підходить.

У вівсяній каші присутня фітинова кислота, і це небезпечний елемент. Фітинова кислота сповільнює всмоктування в кишечнику кальцію і таким чином здатна стати причиною дефіциту вкрай необхідного організму мінералу. Крім того, фітинова кислота прискорює вимивання кальцію з кісток.

З цієї причини терапевти радять дуже обережно давати вівсянку маленьким дітям, чий організм особливо сильно потребує кальцію для формування скелета і зубів. Якщо дитина ослаблена, росте повільно, вівсянку краще зовсім виключити з раціону. Для здорових дітей її вживання дозволяється, – але строго в помірній кількості.

Також вівсянка може бути небажана для літніх жінок. Після менопаузи жіночий організм починає страждати від нестачі кальцію, що призводить до крихкості кісток і остеопорозу, схильності до переломів. Їсти вівсяну кашу в таких обставинах не те, щоб зовсім, але вже точно не кожен день. За словами вчених, набагато корисніше їсти інші каші – перлову, гречану або пшоняну, вівсянка повинна бути набагато більш рідкою стравою.

Крім того, вівсянка не підійде людям, чий організм не переносить клейковину, що містить глютен. Страждаючі цим порушенням не можуть перетравлювати не тільки овес, але і інші такі злаки – жито, пшеницю і ячмінь. Лікарі підказують, що часто непереносимість глютену спостерігається у дітей, тому при годуванні кашами батькам потрібно уважніше стежити за наслідками та при виникненні проблем з травленням обов’язково звертатися до терапевта.

Самим небажаним для вживання видом вівсянки фахівці вважають готові сніданки у вигляді вівсяних пластівців, які вимагають лише заливки молоком. Регулярне вживання таких вівсяних пластівців може сприяти розвитку цукрового діабету, застерігають експерти.

«Крім фітинової кислоти в цьому продукті міститься також дуже багато крохмалю. В процесі травлення він перетворюється в глюкозу, яка провокує викид великої кількості інсуліну», – розповіли науковці.