Якщо у людей дорослого віку раптово виникає лунатизм, це може бути сигналом організму про початок захворювання мозку, включаючи пухлини органу.

Явище лунатизму має на увазі порушення природного нічного сну, яке характеризується неусвідомленими діями людини. Перебуваючи у фазі глибокого сну, вона поводиться так, немов не спить, а не спить – наприклад, може ходити по квартирі, займатися її прибиранням, одягатися і т.д. протяжність таких сомнамбулічних епізодів – від декількох секунд до півтори години.

Російський вчений сомнолог Роман Бузунов заявив в інтерв’ю, що “лунатизм, який несподівано проявляється в дорослому віці, може свідчити про початок розвитку хвороби Альцгеймера”.

Читайте також:  Онколог попередив про шість ранніх ознак раку крові

Також, додав фахівець, лунатизм в дорослому віці може сигналити про судинно-мозкової недостатності, можливі пухлини. Може проявлятися подібним чином також епілепсія, зловживання алкоголем і психоактивними речовинами, що надають вплив на мозок. Його виникнення має стати приводом для обстеження.

У дитячому віці лунатизм є набагато більш поширеним явищем, це обумовлено не сформованої остаточно нервовою системою. Відомо, що схильність до сомнамбулізму буває успадкованою.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News