Дієтологи з Університету Вустера об’єднали результати декількох контрольованих досліджень за участю в цілому 206 добровольців. В рамках цих робіт учасники сиділи на дієтах з різним рівнем вмісту жирів. Після того, як автори нової роботи проаналізували результати досліджень з людьми, вони також вивчили дані аналогічних робіт, проведених на мишах.

В результаті вчені виявили, що дієта з низьким вмістом жирів знижує рівень тестостерону в середньому на 10 — 15%. Зниження тестостерону було більш помітно у чоловіків, що сидять на вегетаріанській дієті з низьким вмістом жирів – до 26%. Вчені кажуть, що це може нашкодити здоров’ю, так як низький рівень цього гормону впливає на ряд захворювань, наприклад, на діабет і високий артеріальний тиск.

Читайте також:  2 продукти харчування, яких слід уникати за вечерею

Дієти з низьким вмістом жирів, як правило, містять цільнозернові продукти, нежирне м’ясо, таке як курка без шкіри, риба, фрукти, овочі та бобові. Хоча вчені відзначають, що такий набір продуктів вважається здоровим, експерти підкреслюють важливість включення в раціон чоловіків жирів, що містяться в м’ясі, горіхах і молочних продуктах, таких як сир і молоко.

В ідеалі чоловіки повинні споживати багато мононенасичених жирів, які містяться в оливковій олії, авокадо і горіхах, щоб підвищити рівень тестостерону. Однак, незважаючи на те, що жир є важливим компонентом здорової, збалансованої дієти, експерти зазвичай радять не налягати на їжу багату жирами, особливо на вершкове масло, жирне м’ясо і торти. Високий рівень насичених жирів у вашій дієті, може підвищити рівень холестерину, що також збільшує ризик серцевих захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News