ГоловнаНовини Здоров'яЛюдству передрекли швидке вимирання

Людству передрекли швидке вимирання

Журнал Nature Biotechnology опублікував доводи американських мікробіологів, які стверджують, що людську популяцію погублять супербактерії. Сучасна наука, за словами дослідників, не може надати по-справжньому ефективних проти бактерій ліків.

Смерть

«Відсутність можливостей щодо розробки антибіотиків нового покоління приведе до того, що супербактерії вже до 2050 року стануть причиною смерті понад 10 мільйонів осіб», – поділилися сумним прогнозом наукові експерти з Управління біомедичних досліджень в США.

За їх словами, незважаючи на зусилля і фінансові вкладення, провідні фармацевтичні компанії не в змозі виготовити необхідних для знищення супербактерій препаратів. Вчені відзначають, що сьогодні відомі не більше 12 ефективних антибіотиків, в той час як чисельність різних типів супербактерій наближається до кількох тисяч.

Читайте також:  У непитущого чоловіка розвинувся важкий алкогольний гепатит через захоплення гомеопатією

У США на сьогоднішній день статистика така: щорічно стійкими до антибіотиків бактеріями заражається не менше 2 мільйонів осіб, а 23 тисячі людей вмирають від наслідків, пов’язаних з таким зараженням. Мікробіологи вважають, що, можливо, медицині варто повернутися до тих антибіотиків, якими лікували пацієнтів останні 50 років, – і доопрацювати їх.