Чому на початку відносин секс яскравий і жаркий , а з часом сексуальне бажання пропадає ? У кожного своя причина , яку потрібно знайти і виправити.

За статистикою 20 % подружніх пар займаються сексом менше 10 разів на рік. Зниження сексуального бажання – комплексна проблема, що виникає з різних причин , тому вирішити її єдиним способом неможливо. Для кожної сімейної пари потрібен індивідуальний підхід , тому, що причина зниження пристрасті у кожного своя. Потрібно дослідити медичні та психологічні фактори відносин , щоб визначити причину зниження сексуального потягу.

Люди розрізняються за рівнем статевого потягу. Людині, якій достатньо займатися сексом раз або два на тиждень , здається , що партнер , який хоче займатися сексом щодня – «сексуальний маніяк». Хоча бажання кожного з них вважається нормою. Ставити діагноз , зниження статевого потягу , можна тільки за умови повної втрати статевого потягу , зникнення сексуальних фантазій , або постійної відсутності сексуальної активності , що не пов’язані з хворобою або прийомом медичних препаратів. Зниження статевого потягу частіше відбувається у жінок , ніж у чоловіків.

Статевий цикл починається з бажання . Бажання в свою чергу знаходиться в мозку . У чоловіків сексуальне бажання виникає завдяки візуальному стимулу , у жінок пристрасть пов’язана з романтичними словами і діями . За сексуальним бажанням виникає збудження і оргазм. Чим довше існує проблема відсутності сексуального бажання , тим складніше і довше проходить лікування.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Індивідуальні особливості і взаємини

Втрата первісної пристрасті

На початкових етапах відносин існують закоханість і любов , які викликають хімічні зміни в мозку , завдяки чому зростає рівень сексуальної пристрасті та бажання. Хімія забезпечує сексуальну активність без необхідності прислухатися до сексуальних переваг або додаткової стимуляції сексуального бажання.

Сексуальні проблеми , що виникли в результаті дитячої травми , негативних установок , сексуальних заборон , або зниженого лібідо можуть бути тимчасово пересилити первісну пристрасть відносин . З часом стрес закоханості стихає , а разом з хімією стихає пристрасть , і сексуальні проблеми стають на своє місце.

Конфлікти і образи

Конфлікти або відкрита ворожість , які виникають протягом довгих років спільного життя , можуть стати причиною зниження пристрасті і сексуального бажання. У той час як , одні люди відчувають полегшення після словесної битви , інші накопичують емоційні образи , які в результаті « відключають » сексуальне бажання.

Брак емоційної близькості

Для жінок сексуальне бажання асоціюється з романтичними стосунками . У жінок існує гостра необхідність в емоційній близькості до сексу , а у чоловіків така необхідність виникає після сексу.

Поділ любові і сексу

Пари , що складаються в рівноправних , комунікативних та комфортних відносинах відчувають слабкий сексуальний потяг , і рідко займаються сексом , в тих випадках , коли вони сприймають свої відносини більш платонічними , а не еротичними або романтичними . Оскільки відстань , новизна , таємниця , небезпека відрізняють палаючу сексуальну пристрасть , то тривале знайомство і почуття безпеки можуть придушити і погасити пристрасть. Крім того , люди , які звикли розділяти секс і любов , можуть відчувати пригнічене сексуальне бажання в їхніх вірних відносинах , але при цьому вони відчувають сексуальне збудження до когось , кого вони не розглядають як партнера для спільного життя.

У відносинах часто спрацьовує такий закон : те , чого багато ( навіть уваги , турботи , прихильності …), знецінюється.

Недолік притягання

Очевидні причини уникнення сексуальних контактів – недостатність фізичної привабливості через погану особисту гігієну , зайву вагу , невміння одягатися привабливо для партнера. На жаль , багато людей у відносинах , де вони ніколи не відчували «сексуальної хімії» стосовно партнера ; вони не насолоджуються від погляду , дотику або поцілунку партнера. Існують компоненти ДНК , які є частиною хімії між двома людьми , і яких можливо не вистачає . Сумний трюк природи полягає в тому , що ми найбільш привабливі тим людям , чиї ДНК практично протилежні нашим власним. Таким чином , ми можемо бути привабливі людям , які виглядають і ведуть себе не стандартно , але з якими дуже складно знайти спільну мову через розбіжність інтересів і невідповідності життєвих цінностей.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Сексуальні проблеми

Якщо сексуальні відносини нечуттєві і незадовільні , то сексуальне бажання з часом вщухає. Жінка , яка не відчуває оргазм , або чоловік , який відчуває передчасну еякуляцію або проблеми з ерекцією можуть намагатися уникати інтимної близькості , тому, що вони очікують , що секс не принесе задоволення. Постійні суперечки , з приводу того , скільки разів на тиждень займатися сексом ( а кожному партнеру властива своя частота) можуть призвести до припинення статевої близькості. Особливо якщо партнер відчуває нечіткий тиск або експлуатаційну наполегливість партнера.

Індивідуальні психологічні проблеми

На сексуальне бажання часто впливає стрес на роботі , особисте горе , втома , неспокій , депресія. Люди , які перенесли в дитинстві сексуальне, емоційне , фізичне насильство , або виховувалися в сім’ї , де секс вважався чимось поганим і недостойним можуть ставитися до сексуального життя , як до чогось страшного або з відразою.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри
Як відновити сексуальне бажання ?

Виявити причину зниження сексуального бажання. Вивчити дитячі спогади , опрацювати якесь насильство .

Потрібно поліпшити якість спілкування між партнерами , відноситися один до одного з повагою і розумінням , ділитися переживаннями , думками , мріями.

Приділяти більше уваги романтиці і чуттєвості.

Пам’ятайте , що проблеми , які накопичувалися роками , неможливо вирішити в один момент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕВОЛЮЦІЙНА ТЕОРІЯ СТАТІ