Для лікування сильної інфекції найкраще використовувати найпростіший антибіотик вузького профілю дії, але призначити собі такий люди не в змозі – це може зробити тільки лікар, нагадали у ВООЗ.

Люди не повинні лікувати себе самі антибіотиками, про це заявив в інтерв’ю директор секретаріату Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з питань стійкості до протимікробних препаратів Марк Шпренгер. Експерт зазначив, що організація спостерігає в ряді країн «велике використання комбінацій антибіотиків». На його думку, подібне явище лише сприяє виробленню стійкості бактерій.

«Ви не повинні лікувати себе самі антибіотиками. Ви повинні піти до лікаря і запитати у нього, який антибіотик краще. Це не обов’язково дорогий антибіотик. Кращий – це той, який працює і є простим», – сказав при цьому Марк Шпренгер.

З цією думкою погодився керівник програми по боротьбі зі стійкістю до протимікробних препаратів в Європейському регіоні ВООЗ Данило Ло Фо Вонг. Він пояснив, що для кращого лікування антибіотиками приймати якісь їх комбінації антибіотиків слід тільки виходячи з знань про те, що відбувається з організмом конкретного пацієнта. Зробити це можливо тільки після проведення необхідних досліджень. Тому люди не повинні лікувати самі себе антибіотиками, призначення даного типу ліків є прерогативою виключно лікаря.

Експерт ВООЗ також виділив окремо той факт, що завжди ефективно використовувати не ліки широкого спектра, а простий антибіотик вузького профілю дії, який спрямований на конкретну бактерію.

Джерело: МедікФорум