Вирішивши розлучитися, багато людей починають себе переконувати, що людина, з якою вони перебувають у шлюбі, не підходить їм для спільного життя. Потім вони знаходять собі наступного партнера і він дуже схожий на попереднього, а саме – має схожі звички. Дослідники пояснюють це тим, що люди в більшості випадків вибирають партнерів для життя одного і того ж типу.

“Дуже часто, коли відносини закінчуються, люди вирішують, що тепер їм потрібна зовсім інша людина – з іншими особистісними якостями. Але, як правило, наступний партнер в психологічному сенсі дуже схожий на попереднього”, – стверджують психологи з Торонтського університету.

Канадські вчені проаналізували історію відносин більш ніж 400 чоловіків і жінок. Статистика показала, що у кожної людини є “бажаний тип” партнерів, що мають певні якості.

“Якщо раз по раз людина вибирає для відносин партнерів, які змушують її страждати, це вказує на великі психологічні проблеми, з якими слід звертатися за допомогою до фахівця”, – рекомендують психологи.