Домогтися зниження ризику вторинного серцевого нападу або інсульту можна за допомогою антиоксиданту апоциніну, – про цю знахідку вчених повідомив Journal of the American College of Cardiology. Автори дослідження, яке показало це, – співробітники Школи медицини університету Орегона.

Дослідники пов’язують виникнення повторного серцевого нападу або інсульту з накопиченням в артеріях запальних клітин і тромбоцитів, прилипають до внутрішньої оболонки судин. Липкі клітини і тромбоцити були виявлені фахівцями під час експериментів з мишами, в ході яких вони використовували спеціально розроблені унікальні форми ультразвукової візуалізації. Такі клітини, легко прилипають до внутрішньої поверхні артеріальних стінок, формує тромби, які й провокують нові серцеві або мозкові удари.

Читайте також:  Названо продукти , які активують очищення організму від токсинів

Але також вчені змогли встановити, що лікування мишей, вже перенесли інфаркт або інсульт, потужним антиоксидантом апоциніном, серйозно підвищувало їх захист від повторних нападів. Виявилося, що дана речовина вдвічі скорочує інтенсивність процесу формування бляшок і знижує запалення.

«Знання того, що більш нові форми антиоксидантів, таких як апоцинін, можуть знизити ризик вторинного серцевого нападу або інсульту, дають нам можливість вивчати нові види лікування для їх скорочення», – висловився з цього приводу провідний автор проекту, професор серцево-судинної медицини Джонатан Р. Лінднер.

Джерело: МедікФорум