Багатьом з нас здається, що навчання другої мови в школі або вузі не дасть серйозного ефекту. Але дослідники з Каліфорнії довели, що це не так.

Ще в 2006 році було проведено дослідження американських вчених, які спостерігали за здатністю групи англомовних студентів навчатися французькому. Регулярні перевірки їх здібностей проводилися через 1, 4 і 7 місяців. Виявилося, що ці студенти не можуть нормально запам’ятати навіть мовні норми, які схожі між англійською та французькою мовою. Реакції мозку новачків відрізнялися від тих, які показували носії французької мови. Це показувало величезні проблеми з навчанням другої мови.

Дане дослідження стало одним з найбільш цитованих в області когнітивної нейробіології та наукової літератури з вивчення другої мови. І ось тепер вчені залучили 50 англомовних студентів, які вчилися іспанській мові. За ними спостерігали чотири роки, регулярно проводячи скани мозку за допомогою електроенцефалограми. Особливу складність у студентів викликали лінгвістичні структури, які були різними для двох мов, але і ці труднощі з часом виходило долати.

ЕЕГ дає можливість оцінювати зміни в мозку тривалістю в тисячну частку секунди, що було особливо важливо для оцінки процесів обробки мови. Найдивовижніше в цьому дослідженні те, що воно показало дійсну здатність людей швидко навчатися другій мові. Навіть при дуже обмеженому знайомстві з іспанською студенти демонстрували такі ж реакції мозку, пов’язані з обробкою граматичних фраз, як і носії іспанської мови. А це, на думку вчених, є приводом для оптимізму серед усіх викладачів іноземної мови в університетах, пише Journal of Experimental Psychology: Learning, Memory, and Cognition.