Передбачити тривалість життя неможливо, але цілком реально скоротити ризик передчасної смерті. Вирішальне значення в цьому має раціон харчування, оскільки він діє як буфер проти хронічних захворювань.

У недавньому дослідженні, проведеному під керівництвом Союзу дієтологів і Всесвітньої організації охорони здоров’я, було виявлено стійкий зв’язок між споживанням бобових і довголіттям. Вчені проаналізували дані про здоров’я літніх людей з шести країн, а також вплив на організм окремих груп продуктів – овочів, бобових, фруктів і горіхів, злаків, молочних продуктів, м’яса, риби. Крім того, вони розглянули співвідношення мононенасичених і насичених жирів як маркер близької смерті.

Читайте також:  Дієтолог назвала продукти, які небезпечно вживати в літньому віці

З’ясувалося, що на кожні 20 грамів щоденного споживання бобових ризик смерті знижувався на 8%. Автори роботи відзначили, що вона заснована на результатах класичного дослідження, проведеного в семи країнах в 1960-х роках.

Це перше велике дослідження, в якому вивчалися не тільки дієта і спосіб життя, а й інші фактори ризику серцево-судинних захворювань в різних культурах, заявили вчені. За їх словами, в кожній країні традиційні групи продуктів харчування відрізнялися, за винятком однієї-бобові.

За даними Mayo Clinic, бобові, як правило, містять мало жиру і багато фолієвої кислоти, калію, заліза і магнію. “Вони також є багатим джерелом корисних жирів, білка, розчинної і нерозчинної клітковини”, – пояснили лікарі.

Читайте також:  Інсульт: дві повсякденні звички особливо серйозно підвищують його ризик

Типи бобових і їх використання в кулінарії:

  • квасоля адзукі (також відома як польовий горох або червона квасоля): супи, паста, японські та китайські страви;
  • квасоля анасазі: супи і страви південно-західної кухні; можна використовувати в рецептах, що вимагають квасолі Пінто;
  • чорний горох: салати, запіканки, оладки і південні страви;
  • едамаме: закуски, салати, запіканки і страви з рису;
  • боби фава: тушковані страви і гарніри;
  • боби гарбанзо (також відомі як нут): запіканки, хумус, суп мінестроне, а також страви іспанської та індійської кухні;
  • сочевиця: супи, рагу, салати, гарніри та індійські страви.
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News