Чи знаєте ви про те, що підвищений рівень тестостерону може шкодити людині? Цей і деякі інші дивовижні факти виклали вчені з Німеччини.

Тестостерон і здоров’я. Зазвичай тестостерон називають статевим гормоном, але з ним пов’язані і інші аспекти здоров’я. Від рівня тестостерону залежить міцність кісток і синтез еритроцитів у чоловіків. Відомо, що тестостеронова терапія ефективна в боротьбі з природним згасанням організму через вік. Але небезпека такої терапії у вигляді підвищеного ризику раку простати може переважувати переваги.

Надлишок тестостерону. Тут не працює принцип “чим більше, тим краще”. Зокрема, нормальний рівень тестостерону необхідний для гарного здоров’я, але його перевищення викликає безліч проблем, включаючи порушення фертильності, підвищений ризик хвороб серця і навіть деяких видів раку.

Читайте також:  Чоловіки так само емоційні, як і жінки

Дефіцит тестостерону. Як і надлишок тестостерону, нестача цього гормону теж сумно впливає на наше здоров’я. Дослідження показують, що існує зв’язок між цим гормоном і психічним самопочуттям. При низькому рівні тестостерону проводиться прямий вплив на мозок, що може призводити до розладів настрою, сплутаності свідомості, зниження концентрації і навіть депресії.

Щоденні скачки. Мало хто знає про те, що відповідає за ріст волосся і м’язової маси, а також лібідо тестостерон не відрізняється особливою стабільністю. Кількість тестостерону у чоловіків у віці до 50 років може коливатися і досить помітно протягом дня. Вранці його показники досягають піку, а найнижчий рівень відзначається вночі. Якщо молода людина здає аналіз крові для визначення тестостерону вранці, то вона може очікувати найкращий результат, пише The Health Site.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News