Аспергільоз – це інфекція, що викликається Aspergillus, звичайною пліснявою. Люди з ослабленою імунною системою або захворюванням легень більш схильні до інфекції при контакті з грибком.

Людина може відчути наслідки впливу плісняви лише за дві години. І ефекти можуть тривати від одного до трьох днів. У тих, хто щодня піддається впливу цвілі, може бути задишка, частий кашель і біль у горлі.

Токсичність цвілі також може “заважати лептину – гормону, який регулює апетит і накопичення жиру”, що призводить до нездорової втрати ваги.

Життя в будинку з пліснявою може призвести до:

  • Нежить або закладений ніс
  • Роздратування шкіри та очей
  • Хрипи
  • Чихання

У крайніх випадках у людини може розвинутись аспергільоз – стан, викликаний вдиханням крихітних частинок плісняви.

Ці суперечки цвілі можуть зростати всередині порожнин легень, утворюючи кулю цвілі в легенях, видалення якого може знадобитися хірургічне втручання, якщо ліки не працюють.

Симптоми можуть імітувати симптоми астми, викликаючи у людини хрипи, кашель, задишку та пропасницю. Інфекція також може призвести до головного болю, зниження нюху, нежиті та закладеності носа.

Найбільш схильні до ризику люди, у яких вже є захворювання легень, таке як астма або хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Люди з астмою частіше зазнають нападів астми, живучи в запліснілому будинку, що може бути небезпечним для життя.

Якщо інтоксикація пліснявою поширилася на легені та носові пазухи, це може призвести до незворотного пошкодження легень, відомого як фіброз, а іноді навіть до смерті.

Якщо ви помітили плісняву у своєму будинку, стежте за нею і стежте за своїм здоров’ям. Якщо на стінах чи вікнах є невеликі ділянки вологи, очистіть їх сумішшю води та відбілювача.

Якщо ви підозрюєте, що цвіль може завдати шкоди вашому здоров’ю, і у вас виявляються симптоми токсичності цвілі, зверніться до експерта з цвілі.