Нещодавнє дослідження вчених зі Швеції та США показало, що холестерин здатний навіть з’являтися в головному мозку, стаючи провокатором розвитку хвороби Альцгеймера. Що ж призводить до підвищення рівня холестерину в організмі?

Вчені виділяють п’ять основних факторів, що ведуть до небезпечного накопичення холестерину в організмі, повідомляє Багнет.

Недолік статевих гормонів. Вчені вказують на те, що компоненти холестерину беруть участь у синтезі статевих гормонів. З віком організмом виробляється все менше таких гормонів. Відповідно, рівень холестерину, що залишається незатребуваним для гормонального виробництва, починає зростати.

Дефіцит вітаміну D. Така нестача важливого для багатьох фізіологічних процесів вітаміну шкідлива, якщо в людини ослаблений кишечник. При здоровому активному кишечнику організм легше переносить навіть цей дефіцит.

Читайте також:  Названо ознаки швидкої смерті людини

Нестача мікроелементів. Омега-3, йод, залізо, вітаміни групи В та інші корисні мікроелементи сприяють збереженню рівня холестерину в нормі, так як забезпечують збалансовану роботу внутрішніх органів і кровотворення.

Зловживання цукром. Дослідження показують, що молекули цукру здатні зв’язуватися з гемоглобіном і змінювати структуру цього білка. Мікроскопічні частинки гемоглобіну приймають форму, яка пошкоджує стінки судин, – у відповідь організм підсилює синтез холестерину, що грає роль жирового мастила для захисту судинної тканини.

Інші фактори. Спровокувати підвищення рівня холестерину, за словами фахівців, можуть спадковість, місце проживання, стреси, захворювання печінки і кишечника, а також шкідливі звички.

Читайте також:  Визначено найкращий спосіб приймати таблетки