Лікар-нутриціолог рекомендує додавати в візок для покупок корисні для очей інгредієнти, щоб запобігти проблемам, починаючи від катаракти та закінчуючи віковою дегенерацією жовтої плями.

Помаранчевий – це новий зелений колір, коли йдеться про дієту, корисний для очей. Продукти помаранчевого, рожевого та червоного кольорів очолюють список того, що потрібно їсти, щоб захистити очі.

«Гарне харчування допомагає підтримувати оптимальне функціонування нашого організму. Здоров’я очей та зір — така важлива частина нашого здоров’я, якої люди часто нехтують», – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Щоб покращити зір та захистити його від небажаних проблем, експерт рекомендував додати у своє щотижневе меню ці три «найкращі» інгредієнти.

1. Лосось

Лосось, що характеризується своїм маслянистим, насиченим смаком, пропонує більше ніж просто порцію білка.

За словами лікаря-нутриціолога, риба багата на жирні кислоти омега-3 та астаксантин, які можуть допомогти знизити ризик захворювань очей, таких як вікова дегенерація жовтої плями (ВМД), глаукома, синдром сухого ока та катаракта.

«Враховуючи, що лосось багатий на омега-3 та астаксантин, це ідеальний білок, корисний для очей, для приготування страви. Якщо вам не подобається лосось, іншими відмінними джерелами астаксантину є форель або креветки, а жирні кислоти омега-3 також містяться в скумбрії, сардинах, волоських горіхах та насінні чиа», – радить Строков.

2. Помаранчеві овочі

І помаранчевий перець, і солодка картопля отримують помаранчевий пігмент із фітохімічного антиоксиданту, званого бета-каротином. Однак ці ласощі роблять більше, ніж просто забарвлює овочі в помаранчевий колір.

Ваше тіло перетворює бета-каротин на вітамін А, який необхідний для підтримки здорового зору. Крім того, за словами експерта, це пов’язано з нижчим ризиком розвитку AMD, катаракти та діабетичної ретинопатії.

3. Помідори

“Соковиті продукти містять ще один багатий на антиоксиданти пігмент, званий лікопіном, який також допомагає знизити ризик розвитку катаракти”.

Ми всі знаємо, яку користь може мати збалансована дієта, що складається з поживних продуктів, для нашого загального благополуччя, але багато хто з нас не усвідомлює, який позитивний ефект вона може також мати на здоров’я наших очей та довгострокову перспективу зір.

Тому включення до свого раціону корисних для очей інгредієнтів може бути дійсно корисним.

Інші важливі фактори способу життя включають фізичні вправи, достатній сон і, звичайно ж, регулярні перевірки зору не рідше одного разу на два роки, щоб допомогти вам відстежувати зміни у вашому зорі та перевіряти загальний стан здоров’я очей.