Американські вчені впритул підійшли до створення вакцини , яка надійно захистить людину від зараження ВІЛ. Це стало можливим після того , як вдалося отримати самий детальний на сьогоднішній день знімок ключового для СНІД білка.

Над створенням вакцини від ВІЛ працюють вчені з Scripps Research Institute . Вони дісталися до першого атомічного рівня ключового білка вірусу , що має величезну цінність для медичної науки . У розпорядженні вчених є максимально деталізоване зображення комплексної обвідної вірусу , яка і допомагає йому проникати в клітини людини.
 
Розуміння цього механізму допоможе відшукати ті частини вірусу , дія яких можна буде повторити в ході ін’єкції вакцини від ВІЛ , виробивши тим самим в організмі імунну реакцію. Точно за таким же принципом працює більшість вакцин – людину піддають впливу безпечною для неї частини якого вірусу , щоб виробити в організмі імунітет. І якщо в майбутньому він буде атакований вже справжнім вірусом , то імунна система з легкістю відіб’є цю атаку .
 
В даний час в світі налічується близько 34 млн ВІЛ -інфікованих. Медицина може забезпечити їх лікуванням , що продовжує життя на десятиліття , але в її розпорядженні поки немає жодної вакцини , яка б надійно захищала від зараження все інше людство. Всі спроби створити її зазнали невдачі через білка під назвою Env , що володіє складною структурою . Тепер вчені мають детальний знімок білка , що дозволяє зрозуміти його механізм дії .

Читайте також:  Лікарі пояснили, як розпізнати тепловий удар

Якщо вакцина від ВІЛ буде створена , то людство отримає теоретичну можливість позбутися від вірусу , як йому вдалося позбутися віспи та інших подібних хвороб.