ГоловнаНовини Здоров'яМедики пояснили, коли хліб стає небезпечним для здоров’я

Медики пояснили, коли хліб стає небезпечним для здоров’я

Медики пояснили, коли хліб стає небезпечним для здоров’я. Виріб має властивість «хворіти», тому, купуючи його, людина не може бути впевнена в його якості.

Хліб

Саме поширене і небезпечне ураження м’якушки хліба є картопляна хвороба. Через неї з’являється специфічний запах, схожий з переспілою динею або валеріаною, з розвитком хвороби хлібна м’якушка набуває відтінок фруктів, які гниють. Вона стає липкою зі слизом, що тягнеться. Захворювання викликає бактерія Bacillus subtilis – картопляна паличка. Її спори нешкідливі, але при температурі близько 40 С, поєднується з вологістю та зниженою кислотністю, вони переростають у небезпечні мікроби. Білий хліб має термін реалізації – не більше 24 годин після приготування. У житньому хлібі ці бактерії не розмножуються через високу кислотність.

Читайте також:  Вчені знайшли простий спосіб захистити печінку від цирозу

За якістю спеченого хліба повинні стежити виробники і перевіряти пробну випічку в спецлабораторіях, а де їх немає – дослідити готовий виріб на запах і стійкість до бактерій. Чим довше хліб витримує їх натиск, тим він здоровіший. Якщо він псується протягом доби, необхідно провести дезінфекцію усього обладнання, а «хвору» випічку спалити.

Щоб убезпечити хліб від зараження, слід своєчасно і правильно охолоджувати його після приготування близько 2-3 годин в приміщенні, яке добре провітрюється. Укладати гарячий виріб на дерев’яні ґратчасті лотки потрібно на ребро в один ряд, також не можна відправляти хліб « з пилу – з жару» в магазини, особливо в жаркий період. Батони і булки повинні продаватися в торговому залі з температурою, яка не перевищує 20 С і укладатися на оброблені оцтом стелажі. Покупцям бажано купувати хліба трохи і зберігати в «дихаючих» тканинних мішечках в прохолодному місці. Уражений хліб в їжу вживати категорично не можна.

Читайте також:  Про які хвороби свідчать погані брови і вії: спостереження медиків

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News