Медики пояснили, коли хліб стає небезпечним для здоров’я. Виріб має властивість «хворіти», тому, купуючи його, людина не може бути впевнена в його якості.

Саме поширене і небезпечне ураження м’якушки хліба є картопляна хвороба. Через неї з’являється специфічний запах, схожий з переспілою динею або валеріаною, з розвитком хвороби хлібна м’якушка набуває відтінок фруктів, які гниють. Вона стає липкою зі слизом, що тягнеться. Захворювання викликає бактерія Bacillus subtilis – картопляна паличка. Її спори нешкідливі, але при температурі близько 40 С, поєднується з вологістю та зниженою кислотністю, вони переростають у небезпечні мікроби. Білий хліб має термін реалізації – не більше 24 годин після приготування. У житньому хлібі ці бактерії не розмножуються через високу кислотність.

За якістю спеченого хліба повинні стежити виробники і перевіряти пробну випічку в спецлабораторіях, а де їх немає – дослідити готовий виріб на запах і стійкість до бактерій. Чим довше хліб витримує їх натиск, тим він здоровіший. Якщо він псується протягом доби, необхідно провести дезінфекцію усього обладнання, а «хвору» випічку спалити.

Щоб убезпечити хліб від зараження, слід своєчасно і правильно охолоджувати його після приготування близько 2-3 годин в приміщенні, яке добре провітрюється. Укладати гарячий виріб на дерев’яні ґратчасті лотки потрібно на ребро в один ряд, також не можна відправляти хліб « з пилу – з жару» в магазини, особливо в жаркий період. Батони і булки повинні продаватися в торговому залі з температурою, яка не перевищує 20 С і укладатися на оброблені оцтом стелажі. Покупцям бажано купувати хліба трохи і зберігати в «дихаючих» тканинних мішечках в прохолодному місці. Уражений хліб в їжу вживати категорично не можна.

Джерело: МедікФорум