Більшість людей ще у дитинстві мали які-небудь шкідливі звички, деякі з яких, напевно, збереглися і в дорослому віці. До них належать такі неусвідомлені рухи, як хрускіт пальців, погладжування, масаж волосся і так далі. Наявність подібних звичок властиво багатьом людям, а якщо бути більш точним, то кожному з двадцяти. У даній статті ми поговоримо про один з найбільш помітних нав’язливих станів – звичкою гризти нігті.

Шкідлива звичка

Звичка гризти нігті – це досить поширене явище, яке зустрічається приблизно у 30% всіх людей на Землі. Також вона є однією з найбільш гидких і дратівливих. Адже дивитися на те, як хтось гризе нігті дуже неприємно. Та й варто відзначити, що для людини, яка любить гризти нігті, подібна звичка може бути до того ж вельми болючою.

Чому люди продовжують гризти нігті

Вважається, що ця звичка є ознакою тривоги і емоційного розладу. Проте якщо розглянути її більш детально, то можна виявити, що за нею ховається щось більше, ніж звичайний тривожний стан. У Канаді було проведено дослідження, де розглядалися чинники, які викликають даний нав’язливий стан. Завдяки отриманими результатами було виявлено, що наявність цієї звички властиво перфекціоністів. Даний висновок став поштовхом до продовження експерименту, в ході якого досліджуваних розділили на дві групи:

  • ті, кому властиві нав’язливі стани;
  • ті, які раніше їх не відчували.

Дані дві групи людей піддавалися впливу чотирьох факторів:

  • стрес — демонструвалася катастрофа літака;
  • розслаблення – шляхом спостереження за морським прибоєм;
  • нудьга — людей залишали наодинці з собою без будь-якого заняття;
  • фрустрація — випробуваним була запропонована складна головоломка, але при цьому їм говорилося, що вона досить легко вирішується.

Даний експеримент показав, що люди, які страждають нав’язливим станом, не кусали нігті тільки при розслабленні. Вони гризли їх при складних ситуаціях або при відсутності якого-небудь заняття. Отже, звичка не є просто реакцією на сполох або стрес. Це свого роду механізм, бажання оволодіти ситуацією, де випробовувані не здатні діяти з необхідною результативністю.

До речі, компанія, яка займалася цим дослідженням, вважає, що отримані результати можуть бути використані для створення нових способів лікування нав’язливих станів.

Характерна риса перфекціоніста

Проведене дослідження продемонструвало, що люди, схильні до цього нав’язливого стану, є перфекціоністами. Вони починають переживати, якщо не здатні задовольнити власні бажання. Порівняно швидко стають невпевненими в собі, коли не здатні в найкоротші терміни досягти бажаної мети. Навантажують себе різними завданнями, оскільки їм стає дуже нудно без яких-небудь дій. Тому звичка гризти нігті дозволяє їм як би вивільнити нереалізовану енергію.

Проведене дослідження дозволяє подивитися на цю звичку по-іншому. Тепер людина, яка гризе нігті, може вважати це ознакою того, що вона є організаційним перфекціоністом. Насправді, немає нічого поганого в тому, що ви не любите байдикувати, а прагните робити всі завдання на найвищому рівні. Але все ж, ми не рекомендуємо вам ігнорувати цю звичку, а обговорити її наявність зі своїм лікарем.

Джерело: HeadInsider