Вживання продуктів з високим вмістом омега-6-ненасичених жирних кислот веде до зниження ризику серцево-судинних захворювань і передчасної смерті. До такого висновку в результаті проведеного дослідження дійшли вчені з Університету Східної Фінляндії.

Протягом 22 років фахівці вели спостереження за групою чоловіків віком від 42 до 60 років – всього 2 480 чоловік. За період дослідження померли 1 143 випробовуваних. Вчені встановили: є певний зв’язок між смертністю людини і вмістом жирних кислот в крові.

«Ризик передчасної смерті був на 43% нижче у тих людей, в організмі яких була найвища концентрація лінолевої кислоти. При цьому зменшувалася ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, а також інших небезпечних для життя станів здоров’я за винятком раку», – повідомили автори проекту.

Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

Вміст лінолевої та інших омега-6-ненасичених жирних кислот у крові залежить від раціону харчування. Багатими джерелами лінолевої кислоти є, наприклад, рослинні олії, горіхи.

Раніше вчені з Університету Північної Дакоти виявили, що вживання жирної риби два рази на тиждень дозволяє продовжити життя на 7-9 років.

Джерело: МедікФорум