Ліки для лікування застуди та грипу оцилококцинум добре відомі в нашій країні, воно регулярно входить в списки найбільш продаваних препаратів у своєму сегменті на українському ринку. Але експертна думка така: за коефіцієнтом корисності дані ліки від застуди можна порівняти хіба що зі звичайним цукром.

В інструкції до оцилококцинуму зазначається, що діюча доза речовини, екстракт печінки і серця качки, міститься в ліках в концентрації, яка занадто низька для лікувального ефекту. При цьому в одній капсулі популярних ліків від застуди масою 1000 мг присутні допоміжні речовини в обсязі сахароза – 850 мг і лактоза – 150 мг. Якщо людина з застудою і одужає, прийнявши такі ліки, то таке зцілення можна пояснити лише збігом з самовільним одужанням.

Читайте також:  Прискоріть метаболізм починаючи зі сніданку – нутриціолог назвав найкращі варіанти

За багаторічне існування даного засобу від застуди було проведено шість рандомізованих, плацебо-контрольованих досліджень, які здійснювалися в Росії, у Франції та Німеччині. Жодне з них не продемонструвало переваг від використання оцилококцинуму в боротьбі із застудою та грипом порівняно з плацебо. Дослідження ліки в терапії грипу у перші 48 годин застосування показало збільшення частоти ремісії симптомів на 7,7%, однак контроль на 3, 4 і 5 добу не демонстрував значущих відмінностей з плацебо.

«Виробник фактично продає для боротьби з застудою цукор за ціною 22 000 гривень за кілограм. Таку вигідну торгівлю цукром можна пояснити агресивним просуванням препарату медичними представниками, які на своєму форумі сміються над наївними покупцями і називають препарат «мелом» (пустушка, плацебо)», – така одна з критичних думок про це ліки.

Читайте також:  Лікар порадила звертати увагу на три перші «дзвіночки» наближення клімаксу

В даний час оцилококцинум продається більш ніж в 50 країнах світу як гомеопатичний засіб. Але і самі гомеопати висловлюються про те, що дані ліки від застуди дискредитують гомеопатію і суперечать її принципам індивідуального підходу до пацієнта, оскільки ліки продаються в готовій формі і передбачають стандартне розведення.

Багато лікарів вважають, що при захворюваності на застуду взагалі не треба приймати ніяких ліків, даючи організму самому виробити імунний захист від інфекції. Максимум, чим можна допомогти собі при застуді, що почалася – забезпечити постільний режим і пити багато рідини.

Раніше ми писали про простий спосіб підвищити опірність вірусам.

Читайте також:  Лікар-педіатр назвала наслідки плоскостопості для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?