Наукові співробітники Університету Північної Дакоти (США) провели дослідження за участю 2 500 літніх добровольців і з’ясували, що може ефективно допомогти продовжити людям життя. Вчені прийшли до висновку, що для цього потрібно регулярно їсти рибу.

«Всього дві порції риби на тиждень на третину підвищують шанси на довге і здорове життя», – таку заяву в результаті зробили автори роботи. У ході свого дослідження вони сім років пильно стежили за тим, як змінюється життя та харчування учасників проекту.

До початку наукових спостережень середній вік випробуваних склав 66 років, при цьому ні в кого не спостерігалося ніяких симптомів хвороб серця або судин. Висновки вчених в результаті проведених спостережень виявилися такі: схильність до довгожительства у людей залежала від вмісту в їх крові омега-3 поліненасичених жирних кислот.

Читайте також:  Лікар назвала 3 доступні продукти, які допомагають уникнути тромбів

«У тих випробовуваних, хто мав максимальну концентрацію омега-3 в крові, загроза розвитку інсульту або інфаркту міокарда була на 39% нижче. Таким чином рівень омега-3 ПНЖК є більш значущим чинником судинного здоров’я, ніж концентрація холестерину в крові», – розповіли вчені.

Дослідники відзначили, що необхідну для серця кількість риби – 140 грамів, або дві порції на тиждень, – більшість людей не з’їдає. Між тим проведене дослідження показало, що ті, хто вживає рибу в зазначеному обсязі, мають на 34% більше високу ймовірність подовжити своє життя на 7 років у порівнянні з тими, хто рибу не їсть або їсть вкрай рідко.

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування

Особливо важливо включати в свій раціон жирну рибу, таку як скумбрія, лосось, сардини – саме з їх вживанням пов’язаний незначний ризик розвитку ішемічної хвороби серця, інсультів та інших серцево-судинних порушень.

Джерело: МедікФорум