Суміш інгредієнтів оселедця під шубою є небезпечним поєднанням, заявила лікар Антоніна Саволюк.

Оселедець під шубою – традиційний для багатьох українців традиційний новорічний салат. Терапевт Антоніна Саволюк пояснила в інтерв’ю, чому ця страва може виявитися шкідливою.

Один з мінусів оселедця під шубою – рясна майонезна заправка, що насичує її непотрібним жиром і додатковими калоріями. За наявності діабету, проблем із підшлунковою залозою від майонезу краще утримуватися.

Також медик Саволюк вказала на те, що у своєму поєднанні компоненти оселедця під шубою є «небезпечною сумішшю». При деяких хронічних проблемах зі здоров’ям такий салат їсти не слід, вважає терапевт.

«Оселедця – це жир, білок та багато солі, яйця – це тваринний білок, майонез – це багато солі, багато жиру, додаткові вуглеводи. Все разом для організму – небезпечна суміш», – сказала Антоніна Саволюк.

Фахівець додала, що відварені картопля, морква та буряк, що входять до складу страви, є джерелом великої кількості вуглеводів і мають високий ГІ, глікемічним індексом. Вживання таких продуктів сприяє швидкому підвищенню рівня цукру в крові, появі зайвої ваги, а також може призвести до зриву систем, що відповідають за вуглеводний обмін.

«Людям із цукровим діабетом, інсулінорезистентністю, високим тиском, ризиком атеросклерозу та серцевими недугами краще з такими закусками не експериментувати», – резюмувала медик.