Під час новорічних свят більшість людей вживають висококалорійну їжу та спиртні напої, що може призвести до несприятливих наслідків. Лікарі розповіли про способи, які допомагають в цей період зберегти здоров’я печінки.

Експерти відзначають, що обмежене вживання калорійної їжі провокує зниження резистентності до інсуліну, ваги, кількості жиру в печінці і ризику появи недуг серцево-судинної системи. Під час свят можна приймати в їжу і ласощі. Зберегти здоров’я допоможуть певні режими харчування, наприклад, обмеження за часом, повна відмова від їжі через день або 2 “розвантажувальних” дня в тиждень.

Поряд з цим переривчасте харчування небезпечно для людей, що мають діабет або цироз печінки. Для того, щоб зробити цей орган здоровіше, лікарі рекомендують вдаватися до тренувань, що знижує ступінь насиченості жиру і підсилює чутливість до інсуліну.

Після новорічних свят люди все частіше відмовляються від спиртних напоїв в січні. Завдяки проведеним дослідженням вченим вдалося з’ясувати, що за той місяць, коли добровольці утримувалися від спирту, у них суттєво покращилися: артеріальний тиск, вага, інсулінорезистентність, ліпідний профіль і тести функції печінки.

Поліпшенню самопочуття посприяє і середземноморська дієта, що включає в себе багато рослинних продуктів і припускає помірне споживання пісних білків. Фахівці також вважають, що програми “детоксикації печінки” несуть в собі ризики для здоров’я організму. На їх думку, необхідно змінити спосіб життя, так як це допоможе оздоровитися безпечно і без особливих витрат.