Якщо люди відмовляються від використання солі як приправи, вони все одно одержують сіль у складі різних продуктів, констатує лікар Олена Тихомирова.

Медик пояснила у розмові з «Известиями», чому повна відмова від солі насправді практично неможлива. За словами Тихомирової, натрій присутній у складі багатьох продуктів харчування. Вживаючи їх, людина заповнює рівень натрію в організмі навіть не торкаючись сільнички.

Будь-які продукти тваринного походження – м’ясо, птиця, риба, кисломолочний сир, сир, яйця – вже містять натрій, він є важливою складовою всіх живих організмів.

Також медик звернула увагу на те, що сіль міститься у готових до вживання продуктах, які купують у магазині, – наприклад, у хлібі, соусах, ковбасі, консервах, напівфабрикатах. Сіль може входити до складу кондитерських виробів. У багатьох продуктах цього ряду сіль є навіть у надмірних дозах.

Таким чином, резюмувала лікар, якщо людина не є вегетаріанцем чи веганом, відмова від використання харчової солі як спеції не завдасть шкоди:

«Тієї кількості натрію, яку ми споживаємо з тваринних продуктів, цілком достатньо для покриття фізіологічної потреби організму».

Експерт підкреслила, що на сьогоднішній день набагато актуальнішою є проблема зловживання сіллю, з якою пов’язана схильність людей до гіпертонії та інфаркту. У той же час при веганстві, що має на увазі серйозні обмеження в споживанні тварин продуктів, відмова від солі може бути небезпечною – у певній кількості вона необхідна організму.