Споживання насичених жирів швидко збільшує накопичення жиру в печінці.

Печінка – один із наших життєво важливих органів, що виконує понад 500 функцій. Неалкогольна жирова хвороба печінки відноситься до ряду захворювань печінки, не пов’язаних з алкоголем. Якщо його не лікувати, він може прогресувати до цирозу – рубцювання печінки – і навіть до печінкової недостатності.

Як випливає з назви, основною причиною жирової хвороби печінки є багато жиру, що зберігається в печінці, пише MedicalNewsToday.

Насичені жири особливо шкідливі для організму. Вони включають тип, званий трансжирами, і небезпечні, тому що вони залишаються твердими, викликаючи жирові відкладення в кровоносних судинах, що може призвести до їх затвердіння.

Для порівняння, ненасичені жири зазвичай залишаються у вигляді рідини, що знижує ймовірність закупорки артерій.

«Споживання насичених жирів з їжею, ймовірно, сприяє неалкогольній жировій хворобі печінки (НАЖБП) та резистентності до інсуліну, але механізми, які викликають ці відхилення у людей, залишаються неясними».

Дослідники вивчили вплив одноразового перорального прийому насичених жирів на чутливість до інсуліну, метаболізм глюкози у печінці та метаболізм ліпідів у людей.

Піддослідні випили одну порцію насичених жирів, що приблизно дорівнює кількості жиру, що міститься в чизбургері і великій порції чипсів.

Вчені виявили, що після вживання насичених жирів учасники негайно збільшували резистентність до інсуліну, що впливало на роботу печінки. Резистентність до інсуліну може призвести до підвищення рівня цукру в крові.