Розвиток цирозу печінки далеко не завжди є наслідком зловживання алкоголем, констатує лікар медицини Олена Малишева.

Олена Малишева назвала міфом твердження про те, що цироз печінки може бути тільки у питущих людей. Лікар зазначила, що у сучасних умовах зловживання алкоголем статистично не є ключовим фактором розвитку смертельно небезпечного захворювання печінки.

“Алкоголь не є основною причиною розвитку цирозу печінки”, – заявила Олена Малишева.

За словами фахівця, найчастіше до розвитку цирозу в наші дні веде ожиріння, асоційоване з нездоровим харчуванням та малорухливістю. У випадках, коли печінка піддається жировому гепатозу, у її тканини зростає концентрація жирових компонентів, що підвищує ймовірність виникнення запалення.

При запальному процесі печінка втрачає властивість регенерувати пошкоджені клітини та своєчасно звільнятися від токсинів. В результаті вона грубіє і твердне, стає схильною до рубцювання. Виникає фіброз, який під вплив несприятливих обставин перетворюється на патологічну стадію, що є незворотною, – цироз.

«У холодну пору року люди починають менше рухатися і їсти більше калорійної їжі. Це негативно позначається на печінці та стає причиною жирової дистрофії органу», – попередила Олена Малишева.

Лікар закликала до дотримання здорових звичок задля збереження печінки у формі.