Медики назвали чотири засоби, які ефективно видаляють коронавірус з різних поверхонь, включаючи пластмасу і алюміній. Для мінімізації ризику зараження застосовують розчини, в тому числі мило з водою.

У відбілювачі присутній гіпохлорид натрію, що вбиває мікроби. Слід розбавити його у воді і залишити рідину на 15 хвилин, після чого протерти поверхні вологою тканиною. В даному випадку руйнується білок і рибонуклеїнова кислота (РНК) вірусу. При цьому необхідно використовувати заходи безпеки і надягати гумові рукавички.

Далі слідує медичний спирт, який ефективно вражає бактерії за 30 с, він має той же ефект, що і відбілювач. Треба змочити тканину спиртом і протерти поверхні, рідина за короткий період часу вбиває віруси і випаровується. Медики нагадують, що горілка або коньяк не володіють такою ж дією, як медичний спирт.

Далі називають дезінфікуючий засіб для рук, основним інгредієнтом якого є етанол. Концентрація компонента повинна перевищувати 70%, в іншому випадку бактерії не будуть знищені.

Мило з водою є “першою лінією захисту” завдяки впливу на жири вірусної оболонки, зазначають медики. Розчин піднімає мікроби з поверхні, після чого вони змиваються, причому досить ефективно.