Вівсянка допоможе зменшити рівень холестерину в крові і забезпечить організм вітамінами.

Каша – популярне і смачне блюдо. Лікарі рекомендують обов’язково включати різноманітні каші в раціон харчування , адже вони – джерело складних вуглеводів , клітковини , вітамінів і безлічі інших корисних речовин.

Однією з найулюбленіших нами каш є вівсянка. Давайте розберемося , які корисні властивості є у цієї каші і чи існують протипоказання для її вживання.

Корисне вміст вівсяної каші

Овес – це злак , який росте на території нашої країни. Відповідно цю кашу просто зобов’язані любити прихильники теорії кліматичного харчування.

У вівсі містяться вітаміни Е , А , РР , Н , вітаміни групи В , мікроелементи кальцій , магній , фосфор , калій , цинк. Плюсом цього злаку є і велика кількість складних вуглеводів , які розщеплюються довше простих вуглеводів , а значить , поступово віддають калорії організму . Є в вівсі також білки і жири.

Все це робить вівсяну кашу продуктом , просто необхідним у нашому раціоні.

Цінність вівсяної каші

Вівсянка – цінний продукт. Кілька фактів на підтвердження цього висловлювання :

 • Вівсяна каша – хороший джерело енергії для нашого організму. Складні вуглеводи , яких багато в цій каші , вивільняють енергію поступово. Це допомагає «пережити» час від одного прийому їжі до іншого без калорійних перекусів.
 • Вівсянка має низький глікемічний індекс , тобто її можна їсти хворим на цукровий діабет.
 • Цю кашу рекомендують тим , хто піклується про фігуру. Вона сприяє збільшенню м’язової маси , а не жирових відкладень.
 • Вівсяна каша допомагає знизити рівень холестерину в крові.
 • Лікарі рекомендують це блюдо для профілактики утворення тромбів.
 • Вівсянка нормалізує роботу печінки.
 • Людям , з хворобами шлунково-кишкового тракту цю кашу радять включати до складу дієти , так як вона допомагає нормалізувати роботу цієї системи.
 • Клітковина , яка в достатній кількості є у вівсянці , допоможе вивести з організму токсичні речовини і благотворно вплине на роботу кишечника.
 • Вітамін Н , який є в цій каші , допомагає позбутися сонливості і болі в м’язах.
  Вівсяну кашу корисно їсти тим , хто піклується про стан шкіри і волосся.
 • Ця каша допомагає бути завжди в гарному настрої і тримати нерви у вузді. Причина такого впливу цієї страви – вітаміни групи В , присутні в вівсянці .
Чи може вівсянка нашкодити ?

Користь вівсяної каші різноманітна і доведена. Але в деяких випадках цей корисний продукт може принести шкоду.

 • У складі вівсяної каші є фітинової кислота. Ця речовина гальмує всмоктування кальцію в кишечнику , а також здатна « вилучати » кальцій з кісток. Через цю небезпечну властивість даної каші , лікарі не рекомендують їсти це блюдо щодня. Але й відмовлятися від смачної та корисної каші не варто. Просто краще чергувати її в меню з іншими стравами .
 • Не рекомендується вживати вівсянку і хворим на целіакію . Це спадкове захворювання , при якому білки злаків , потрапляючи в кишечник , порушують там всмоктування поживних речовин. В результаті виникають болі в животі , запори або проноси , алергічні реакції і багато інших побічних ефектів. Винен в такому порушенні всмоктування речовин у кишечнику білок глютен , який входить до складу багатьох злаків , в тому числі і вівса. Тому вівсянку відносять до каш , які потрібно виключити з меню при наявності у вас целіакії.
Каша швидкого приготування або вівсяна крупа ?

Для приготування вівсяної каші можна використовувати вівсяну крупу ( яка буває тільки пропарена або ще й плющена і шліфована ) , вівсяні пластівці ( в цьому випадку овес проходить більш сильну попередню обробку ) або кашу швидкого приготування. Найчастіше ми використовуємо кашу швидкого приготування. Досить залити її окропом і страва готова. Це зручно і ми « спокушаємося » цьою зручністю.

Чим більшу попередню підготовку пройшов продукт , тим легше він готується і швидше засвоюється організмом. Але при цьому «корисність» каші зменшується. Пам’ятайте про це , коли плануєте приготувати вівсяну кашу.

Проте , людям з хворобами шлунково-кишкового тракту в момент загострення краще використовувати більш оброблені різновиди вівсяної каші . Розварюючись , вони дають однорідну клейку масу , яка обволікає запалену слизову кишечника. Це перешкоджає подальшому роздратуванню кишечника і допомагає відновити його функції .

Постарайтеся зробити так , щоб їжа доставляла вам не тільки задоволення , але і користь. Використовуйте вівсянку , щоб урізноманітнити свій раціон харчування і забезпечити організм необхідними речовинами.