Медики назвали 5 ефективних способів, що дозволяють знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань. На їх частку припадає 32% всіх смертей у світі.

Лікарі впевнені, що кращою профілактикою захворювань серця є усунення поведінкових факторів. До них можна віднести вживання тютюну, ожиріння, зловживання спиртним, пасивний спосіб життя. Люди про це знають, але часто ігнорують першопричини інфаркту.

Доктор Раджпла Сінгх вважає, що для серцевих захворювань ідеально підходить термін «профілактика – це лікування». Щоб уникнути ризику, в першу чергу варто відмовитися від шкідливих звичок, займатися спортом, дотримуватися здорової дієти, проходити медогляди.

Ключем до міцного здоров’я є помірність у всьому. Почати варто з скорочення споживання соняшникової олії, краще замінити його оливковою або лляною. У раціон потрібно включити зелень, горіхи, продукти, багаті білком і клітковиною. Вживання червоного м’яса краще скоротити.

Читайте також:  Названо головну причину чоловічого облисіння

Кожен день людина повинна витрачати по 40 хвилин на тренування. За цей час ризик серцевих захворювань скорочується на 30%. Фізичні навантаження допомагають нормалізувати вагу, оживити сексуальне життя, знизити рівень цукру і холестерину в крові.

Сінгх рекомендує скоротити або повністю відмовитися від куріння і спиртного, що збільшують ризик раптової смерті на 50%. У надлишку алкоголь шкодить не тільки серцю, але і всім системам організму.

Джерело: timesofindia.indiatimes.com