Журналістка з США Джен Гланц на час повністю відмовилася від вживання кави і містять кофеїн напоїв. Співробітниця видання Insider здивувалася підсумковому результату.

Як пояснила журналістка, в умовах пандемії вона працювала з дому. Щоб відчувати себе бадьоріше, Гланц почала пити каву, в результаті дійшло до трьох чашок в день. Вона помітила, що виникли проблеми зі сном, а її зазвичай спокійне серцебиття відчутно почастішало.

Протягом двох тижнів представниця Insider взагалі не пила напої з кофеїном у складі. Вона замінила каву водою з лимоном, газованою водою і чаєм без кофеїну. При цьому без звичної складової раціону вдень у журналістки виникла необхідність в короткому сні. Перші три дні були найважчими. Потім вона замінювала денний сон фізичною активністю, що злегка бадьорило.

Читайте також:  Бобові - ідеальний продукт для збереження здоров'я серця

Після відмови від кави впав рівень занепокоєння, покращилася якість нічного відпочинку. Через два тижні Гланц відчуває себе краще. Вона вирішила дозволяти собі тільки одну чашку напою вранці, якщо є бажання, але повністю виключила з меню енергетики і газовану воду.

Психолог Сабріна Романофф пояснила, кофеїн стимулює реакцію симпатичної системи, що тягне за собою гормональні зміни. У людини частішає пульс, ступінь занепокоєння і тривожності може рости, а ще кава здатне призводити до розвитку панічних атак. Крім цього, надмірне вживання напою збиває циркадний ритм, є ризик проблем зі сном.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News