Журналістка з США Джен Гланц на час повністю відмовилася від вживання кави і містять кофеїн напоїв. Співробітниця видання Insider здивувалася підсумковому результату.

Як пояснила журналістка, в умовах пандемії вона працювала з дому. Щоб відчувати себе бадьоріше, Гланц почала пити каву, в результаті дійшло до трьох чашок в день. Вона помітила, що виникли проблеми зі сном, а її зазвичай спокійне серцебиття відчутно почастішало.

Протягом двох тижнів представниця Insider взагалі не пила напої з кофеїном у складі. Вона замінила каву водою з лимоном, газованою водою і чаєм без кофеїну. При цьому без звичної складової раціону вдень у журналістки виникла необхідність в короткому сні. Перші три дні були найважчими. Потім вона замінювала денний сон фізичною активністю, що злегка бадьорило.

Читайте також:  Оселедець корисний для серця, мозку та інших органів - лікарка

Після відмови від кави впав рівень занепокоєння, покращилася якість нічного відпочинку. Через два тижні Гланц відчуває себе краще. Вона вирішила дозволяти собі тільки одну чашку напою вранці, якщо є бажання, але повністю виключила з меню енергетики і газовану воду.

Психолог Сабріна Романофф пояснила, кофеїн стимулює реакцію симпатичної системи, що тягне за собою гормональні зміни. У людини частішає пульс, ступінь занепокоєння і тривожності може рости, а ще кава здатне призводити до розвитку панічних атак. Крім цього, надмірне вживання напою збиває циркадний ритм, є ризик проблем зі сном.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News