Медики категорично забороняють розігрівати в мікрохвильовці гриби, яйця, яловичину, курку, будь-яку заморозку, броколі, картоплю, зелень і кисломолочні продукти.

Фахівці запевняють, що кисломолочна продукція згорнеться в мікрохвильовій печі, а необхідні для організму біфідобактерії загинуть. Корисні властивості петрушки, зеленої цибулі, кропу і шпинату при такому розігріві будуть втрачені, можливі отруєння і розлад шлунка.

Крохмаль, який знаходиться в картоплі, розпадеться і призведе до відкладення жирів. Приготовану картоплю краще їсти холодною або розігрівати в духовці. Гриби дієтологи радять вживати в їжу після приготування. Якщо з яких-небудь причин з’їсти їх відразу не вийшло, мікрохвильовка для них табу: білки в їх складі зруйнуються, з’явиться неприємна тяжкість в животі.

Читайте також:  Названо причини для відмови від відбілювання зубів

Яйця, джерело протеїнів, теж не можна розігрівати в мікрохвильовці: утворюються токсини, шкідливі для людини, а всі корисні властивості губляться. У розігрітій таким способом яловичині підвищується рівень канцерогену, повторна термічна обробка робить м’ясо важким для травної системи. Це стосується і курки, білкова структура курячого м’яса змінюється, що може привести до розладу шлунка. Гріти потрібно так, щоб м’ясо було теплим як зовні, так і всередині, а мікрохвильовка цього зробити не може.

Заморожені продукти, особливо ягоди, при розморожуванні в мікрохвильовій печі втрачають до 60% вітаміну С та інших корисних речовин. Фахівці рекомендують їх розморожувати при кімнатній температурі. А ось при подібному розігріві броколі йде 97% мікроелементів і вітамінів. Готувати овоч краще на пару і відразу вживати в їжу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News