Хоча свіже повітря корисне організму, вчені з Німеччини констатують, що в кінцевому підсумку відкрите вікно може принести більше шкоди, ніж користі для здоров’я.

Дослідники, що представляють університет Йоганнеса Гутенберга в Майнці, прийшли до висновку, що вікно в спальні на ніч краще все-таки закривати. На думку вчених, спати з відкритим вікном не слід, перш за все, виходячи з проблеми тиші.

Поширена причина, що погіршує нічний сон, – це шум транспорту. Вчені пояснюють, що він має великий вплив на самопочуття і здоров’я навіть коли людина спить, здавалося б, не помічаючи його.

“Чим голосніше шум транспорту, тим більше порушується наша фаза відновлення. Живучи в місті, слід закривати вікно перед сном”.

Читайте також:  Які помідори не можна додавати до раціону

За словами наукових фахівців, коли неподалік проїжджає машина, тіло сплячої людини виділяє гормони стресу, які можуть викликати різкий стрибок холестерину і артеріального тиску. Це, в свою чергу, збільшує ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, нічний стрес може сприяти психічним захворюванням – депресії, тривожності, неврозу.

Експерти рекомендують ретельно провітрювати спальню перед сном. Згідно з їхнім звітом, завдяки цьому можна досягти комфортної температури, цілком достатньої, щоб пробути в кімнаті до ранку, не відкриваючи вікна.