Чим лікувати застуду влітку? Чи існують «сезонні» способи лікування застуд?

Застудитися влітку – це дуже неприємно і навіть образливо. І, тим не менш, це іноді трапляється практично з кожним з нас. Чи існують якісь поправки на спеку при лікуванні застуди в літню пору року? І чи доречно влітку кутатися в вовняний шалик і пити гарячі чаї? Про це і поговоримо.

Чому ми простигаємо влітку?

Застуда – це просторічна назва гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Причиною застуди є вірусна або бактеріальна інфекція, яка розвивається, як правило, на тлі переохолодження. Але сильно переохолоджуватися влітку досить проблематично. У жарку пору року існує інша причина застуд, яку можна назвати головною – різкий перепад температур.

У спеку вулиця нагадує розпечену сковороду, тому по приходу додому або на роботу рука сама тягнеться до охолодженого напою або морозива. І як же приємно всістися під кондиціонером і відчути його прохолодний подув. Але в якості розплати за таке легковажне поводження незабаром можуть з’явитися характерні симптоми застуди: першіння в горлі, головний біль, підвищення температури, нежить і кашель. Різкий перепад температур, якому ми піддаємо організм, «забезпечує» нам активізацію мікробів і розвиток застуди. І у нас виникають фарингіти, ларингіти, тонзиліти та інші захворювання верхніх дихальних шляхів.

Літні застуди не рідкість. Більше того за статистикою влітку кількість ГРЗ збільшується приблизно на 20%. Тому важливо знати, як «правильно хворіти» застудою в цей час року, і що робити, щоб скоріше одужати.

Як лікувати застуду влітку?

Літні застуди часто тривають довше, ніж взимку. Вся справа в тому, що взимку нам простіше вилежати і вигріти хворобу. Влітку ж ми часто легковажно ставимося до виниклої проблеми, сподіваючись, що вона пройде сама. Продовжуємо бігати по протягам, перегріватися на сонці і охолоджуватися у кондиціонера. Тим самим піддаємо свій застуджений організм непотрібним навантаженням і заважаємо йому швидко впоратися з проблемою.

Щоб застуда протікала менш болісно і швидше пройшла, треба створити для цього спеціальні умови. Існують стандартні способи, що допомагають полегшити свій стан і прискорити процес одужання. Але деякі з них мають бути адаптовані під літні умови.

 • Пиття тепле, але не гаряче. При застуді завжди необхідно пити більше рідини. Це треба для того, щоб уникнути зневоднення організму внаслідок підвищення температури тіла. А ще, щоб виводити з організму речовини, що утворюються в процесі життєдіяльності хвороботворних мікробів – винуватців застуди. Але якщо взимку рекомендують пити гаряченьке, то влітку температура чаю або води повинна бути тепла.
 • Полощіть горло-цей метод підходить в усі пори року. Для полоскання можна застосовувати відвари трав: ромашки, шавлії, календули, використовувати харчову сіль, йод або соду.
 • Збільшуємо щоденну порцію вітаміну С. При застудах рекомендується вживати ударну дозу цього вітаміну. Літо – час, коли можна забезпечити надходження великої кількості вітамінів з їжею. Полуниця, малина, смородина, чорниця допоможуть забезпечити ваш організм вітаміном С. Можна їсти їх свіжими або робити з них свіжоприготовані морси і соки.
 • Потрібне свіже повітря. Прогулки по свіжому повітрю цілком підходять при застудах влітку. Але важливо уникати перепадів температур, не заходити в приміщення, де включений кондиціонер і уникати протягів.
 • Обережно з прогріваннями. Компреси влітку можна робити тільки ввечері або вночі, коли температура повітря не занадто висока. І вкутувати себе у велику кількість теплих речей теж не варто. Інакше ви ризикуєте перегоріти організм.
 • Зменшити фізичні нагрузки при застуді рекомендується в будь-який час року. Це необхідно, щоб дати можливість організму направити всі сили на боротьбу з інфекцією і знизити ймовірність виникнення ускладнень.
 • Сонячні ванни. В якості прогріваючих процедур можна використовувати сонячні ванни, але робити це треба обережно, щоб не перегрітися на сонці.
 • Лікарські препарати. При необхідності потрібно застосовувати лікарські препарати, які допоможуть знизити температуру, зменшити закладеність носа, полегшити кашель і т.д.

І не поспішайте сідати під кондиціонер і пити воду з льодом відразу, як тільки хвороба пройшла. Дайте організму деякий час на відновлення здоров’я.

Є багато способів лікування ГРЗ (ГРВІ, грипу). Але слід пам’ятати, що будь-які засоби при застуді не слід застосовувати довше декількох днів.

Як не застудитися влітку?

Щоб не застудитися влітку, потрібно дотримуватися низки нескладних правил:

 • Пийте напої прохолодними, а не крижаними.
 • Уникайте протягів і різких перепадів температур.
 • Харчуйтеся збалансовано і корегуйте меню відповідно до пори року.
 • Загартовуйтеся.
 • Робіть зарядку, бігайте, плавайте, більше ходіть.

Пам’ятайте, що краще уникнути застуди, ніж потім лікувати її!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АВІТАМІНОЗ І ВЕСНЯНІ ЗАСТУДИ

ЯК УНИКНУТИ ОСІННЬОЇ ЗАСТУДИ?