Різке зниження рівня цукру в крові небезпечно для здоров’я, причому організм подає попередні сигнали перед даними зміною. Медики назвали причину гіпоглікемії і способи її попередження.

Аномально низький рівень глюкози в крові проявляє себе при нестачі енергії, коли організм не може виконувати навіть повсякденні завдання. У такому випадку мова йде про небезпечні наслідки для здоров’я. Основними симптомами гіпоглікемії називають відчуття голоду, пітливість, тремтіння і озноб на тлі розгубленості і втрати концентрації уваги. Іноді людина може втратити свідомість. Є ознаки, які проявляються уві сні: надмірне потовиділення, порушення сну, замішання при пробудженні. Ще одним симптомом є відчуття втоми після тривалого сну. Причиною гіпоглікемії у діабетиків визнають надлишковий викид з організму інсуліну після перорального прийому ліків. Даний процес необхідно контролювати.

Гіпоглікемія без діабету зустрічається вкрай рідко. Дана недуга проявляє себе, коли підшлункова залоза занадто активно виробляє інсулін після рясної їжі. Те ж відноситься до пацієнтів з надмірною вагою і особам, які перенесли операцію по ушивання шлунка. У таких випадках допоможе шоколад, банан або солодкий фруктовий сік. Далі необхідно з’їсти бутерброд, щоб забезпечити організм вуглеводами. При втраті свідомості допомагає ін’єкція гормону глюкагону, що забезпечить різке підвищення рівня цукру в крові і приведе людину до тями. Разом з тим самолікування небезпечно, у всіх випадках слід звертатися до медиків за допомогою.

Джерело: actualnews