Різке зниження рівня цукру в крові небезпечно для здоров’я, причому організм подає попередні сигнали перед даними зміною. Медики назвали причину гіпоглікемії і способи її попередження.

Аномально низький рівень глюкози в крові проявляє себе при нестачі енергії, коли організм не може виконувати навіть повсякденні завдання. У такому випадку мова йде про небезпечні наслідки для здоров’я. Основними симптомами гіпоглікемії називають відчуття голоду, пітливість, тремтіння і озноб на тлі розгубленості і втрати концентрації уваги. Іноді людина може втратити свідомість. Є ознаки, які проявляються уві сні: надмірне потовиділення, порушення сну, замішання при пробудженні. Ще одним симптомом є відчуття втоми після тривалого сну. Причиною гіпоглікемії у діабетиків визнають надлишковий викид з організму інсуліну після перорального прийому ліків. Даний процес необхідно контролювати.

Читайте також:  Дієтологиня спростувала міф про користь пакетованих соків

Гіпоглікемія без діабету зустрічається вкрай рідко. Дана недуга проявляє себе, коли підшлункова залоза занадто активно виробляє інсулін після рясної їжі. Те ж відноситься до пацієнтів з надмірною вагою і особам, які перенесли операцію по ушивання шлунка. У таких випадках допоможе шоколад, банан або солодкий фруктовий сік. Далі необхідно з’їсти бутерброд, щоб забезпечити організм вуглеводами. При втраті свідомості допомагає ін’єкція гормону глюкагону, що забезпечить різке підвищення рівня цукру в крові і приведе людину до тями. Разом з тим самолікування небезпечно, у всіх випадках слід звертатися до медиків за допомогою.

Джерело: actualnews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News