Їстівність шкірки ківі у багатьох викликає сумнів, а даремно. Ось, що ви втрачаєте, коли відправляєте її у відро для сміття:

1. Клітковину

У шкірці її на 50% більше, ніж у м’якоті. Клітковина очищає травну систему, знижує рівень «поганого» холестерину і виводить токсини. А ще вона довго перетравлюється, тому ви будете довше відчувати себе ситим і легше схуднете.

2. Природний антисептик

Ківі

Шкірка пригнічує розвиток хвороботворних бактерій. На батьківщині, в Китаї, її прикладали до ранки, щоб уникнути запалення. Шкірка ківі може навіть запобігти харчове отруєння.

3. Вітаміни та мінерали

У ній міститься більше вітаміну С, ніж в апельсині, а ще вона багата вітаміном Е. Це природні антиоксиданти, які запобігають пошкодження клітин і тим самим захищають нас від раку.

Фолієвої кислоти в шкірці ківі на 32% більше, ніж у м’якоті. Ця речовина незамінна для вагітних: вона запобігає передчасним пологам і знижує ризик виникнення у дитини дефектів головного мозку.

Як їсти шкірку від ківі?

Шкірка від ківі

Ворсиста груба шкірка не дуже апетитно виглядає. Тому ось кілька порад, які зроблять її привабливішою (ні, голити ківі за порадами з «Youtube» ми не будемо):

  1. Ретельно вимийте ківі, а потім інтенсивно потріть рушником – це позбавить шкірку від пестицидів і трохи прибере її «волосатість». Можна придбати органічні ківі в екомагазинах – на них вже немає пестицидів. У фірми повинні бути документи, які підтверджують безпеку продукту. Фрукти з маркуванням ” Біо ” або «еко» також можна знайти на ринках і в супермаркетах.
  2. Є сорт, який завжди їдять з шкіркою – він називається «кивиньо». Такі ківі схожі на агрус: маленькі і гладкі. Але в Росії вони рідко зустрічаються.
  3. Приготуйте з ківі з шкіркою смузі або зробіть свіжовичавлений сік. Можна нарізати його і висушити: вийдуть фруктові чіпси.
  4. Не забудьте обрізати краю. Особливо те місце, де ківі кріпився до гілки. Ця частина абсолютно точно неїстівна, можете викинути її з чистою совістю.

Ківі та інших солодких фруктів часто приписують велику кількість цукру і радять їх обмежити. Але не турбуйтеся: у фруктах є рослинні волокна, які контролюють процес засвоєння і не дають рівня цукру «скакати». Ще 6 міфів про «нездорову» їжі – в статті «7 «шкідливих» продуктів, які насправді корисні».