Лікар-терапевт вищої категорії Тетяна Романенко попередила, що пил, що накопичується вдома, може стати причиною багатьох захворювань, серед яких алергія, ожиріння і навіть рак легенів.

Лікар зазначила, що сам пил не впливає на здоров’я людини, але в ньому містяться кліщі, що може спровокувати алергічні реакції. І на 50% пил складається з лусочок людської шкіри, це також може стати причиною алергії. Також у пилу містяться обесогени – чужорідні хімічні сполуки, що порушують нормальний розвиток жирової тканини або метаболізм ліпідів, і, зрештою, призводять до набору зайвої маси тіла.

Але найнебезпечніше: у пилу може бути високий рівень важких металів, елементів сажі, кіптяви та гару. При попаданні в легені людини ці частинки та речовини можуть спровокувати рак легенів. За словами Романенка, це підтверджено дослідженнями: забруднене повітря — одна з головних причин раку легенів у світі.

Вчені довели, що забруднене повітря підвищує захворюваність на рак легенів у 15 разів. Частинки пилу можуть містити шкідливі речовини, які ми називаємо канцерогенами. Вони можуть викликати мутацію клітини, порушувати їхню нормальну життєдіяльність і запускати пухлинний процес.