Дефіцит найважливішого для імунітету вітаміну D може проявлятися симптомом, який люди часто ігнорують, – про це розповіли британські медики з NHS (Національна служба охорони здоров’я). Фахівці закликали серйозніше ставитися до появи втоми.

Медики назвали відчуття втоми одним з особливо часто ігнорованих симптомів дефіциту вітаміну D, пише видання Express. За їхніми словами, зазвичай занепад сил і зниження тонусу люди пов’язують з недосипами, стресом.

Фахівці NHS пояснили, як може проявлятися втома обумовлена нестачею цінного вітаміну.

«Якщо немає видимої причини, але ви раптом починаєте відчувати головний біль, запаморочення, дискомфорт у м’язах, варто звернутися до лікаря», – поділилися порадою експерти.

Вони додали, що відчуття втоми можуть також провокувати не зовсім здорові звички – конкретно зловживання алкоголем, кофеїном. Якщо навіть при відмові від них присутнє відчуття нестачі енергії, стомленості, швидше за все, воно обумовлено дефіцитом вітаміну D – особливо, коли людина не страждає від недосипу або душевних переживань.

Вітамін D вважається поживною речовиною, яка здатна ефективно зміцнювати імунну систему. Згідно з оглядом в The British Medical Journal, він може боротися з вірусними і бактеріальними патогенами, відповідальними за астму, пневмонію і грип – стану, що викликають симптоми, які характеризують інфекцію COVID-19.