Порушення сну може відбуватися з різних причин. І відповідей як поліпшити сон також може бути маса. Ми не дамо рад, що зробити, щоб заснути було простіше. Але ми розповімо, як за допомогою домашніх рослин можна поліпшити мікроклімат вашої спальні, щоб він став сприяти здоровому відпочинку, а отже і поліпшенню сну.

Замучило безсоння – не знаєте що робити? Заведіть правильну домашню рослину! Ми з’ясували, які рослини можуть сприяти нормалізації вашого сну. Може бути це і не панацея, але спробувати варто. Можливо один квітковий горщик налагодить ваш графік і біоритми.

Хто не любить поспати? Спати люблять всі! Але багато хто з нас іноді спостерігають таку картину, коли люди починають дрімати в громадських місцях. У транспорті, під час нудної лекції, в залі очікування в аеропорту і на вокзалі або просто в перервах на роботі. Це говорить про те, що ми готові скористатися будь-якою можливістю, лише б подрімати. А ще це говорить про те, що багато хто просто не висипаються ночами.

І не рідко виною всьому банальне безсоння. Як можна поліпшити сон? Що зробити, щоб заснути було легше? Найефективніше – це створити в спальні здоровий мікроклімат. А що як не домашні рослини може допомогти нам у цьому питанні. Отже, ось ці 10 домашніх рослин, які послужать для поліпшення сну.

Читайте також:  Як «вилікувати» постійне здуття живота
Англійський плющ

Плющ для спальні рослина номер один. Найцікавіше те, що цей багаторічник може рости в будь-якому місці, а при сприятливих умовах може розростатися до вражаючих розмірів.

Експерименти, проведені вченими-біологами, довели що це маленьке диво здатне поглинати з повітря шкідливі токсичні речовини. Більш того плющ є потужним нейтралізатором окису азоту.

Спатіфіллум

Спатіфіллум чудова рослина для спальні. Після проведення різних тестів на визначення корисних властивостей, були зроблені висновки, що це красиве рослина з незвичайними листям і квітами, не тільки є відмінним прикрасою спальні, але і відмінним нейтралізатором шкідливих газів. Листя Спатіфіллума поглинають бензол, аміак і формальдегід. Також тести підтвердили, що Спатіфіллум виділяють речовини, що допомагають від стресу. Сон з ліліями ставати спокійним і більш глибоким.

Жасмин

Для поліпшення сну корисний будь-солодкий аромат. І жасмин у цьому плані просто знахідка. Ці домашні рослини настільки красиві, що додатково здатні знижувати тривожність і стрес. Подвійна дія благотворно впливає на сон, допомагає поліпшити метаболізм і сприяє нормалізації роботи серця. Це, безумовно, допомагає поліпшити засинання.

Бамбукові пальми

Ці зелені домашні рослини додають спальні шарм і особливу чарівність. Крім цього пальми здатні дезінфікувати повітря, поглинаючи такі шкідливі речовини, як формальдегід, ксилол і толуол. Пальми є природними очисниками повітря, тому повітря в кімнаті, в якій знаходиться ця домашня рослина помітно чистіше. Чисте і легке повітря відмінний засіб від безсоння. З пальмою ви будете відчувати себе ближче до природи.

Читайте також:  Жінок попередили про несподівану причину відчуття туману в голові
Лаванда

Досить незвичайну рослину з крихітними фіолетовими квітами і чаруючим ароматом, який може зачарувати кого завгодно. Лаванда є одним з найбільш корисних кімнатних рослин здатних поліпшити засинання. До того ж рослина служить наймогутнішим нейтралізатором неприємних запахів і захистом від хімічних токсинів.

Просто поставте цей крихітний кущик на вікно вашої спальні. Більше вам нічого не доведеться робити, безсоння покине ваш будинок раз і назавжди.

Сансев’єра

Також відома як тещин язик або щучий хвіст. Сансевьера має довгі стоячі листя, які можуть мати різне забарвлення смуг. Це вічнозелене, рідко квітуча рослина не займає багато місця і не вимагає особливого догляду. Однак саме воно є одним з тих рідкісних рослин, яке виділяє кисень навіть вночі. Навіть тоді, коли ви спите, Сансев’єра збагачує повітря навколо вас чистим і корисним киснем, здатним поліпшити сон.

Валеріана

Валеріана чудова рослина для поліпшення сну. Цей маленький зелений ангел відомий як кращий сомнолог, якого боїться безсоння. Квіти валеріани не тільки додадуть вам ентузіазму і свіжого повітря, але і допоможуть в боротьбі зі стресом, тривогою і болем. Також ця рослина вирішить проблеми з утрудненим диханням та частими мігренню.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік
Пасифлора

Це незвичайна і навіть загадкова декоративна рослина, безумовно, прикрасить не тільки вашу спальню, але і ваш сон. Так як Пасифлора здатна лікувати багато порушень сну. Ще вона лікує шлунково-кишкові розлади, психологічні та неврологічні порушення, а також проблеми з диханням.

Гарденія

Спочатку це домашнє рослина росла в субтропічних широтах. Гарденія також являє собою корисне вічнозелена рослина, яка знижує занепокоєння і стрес. Рослина здатна знімати м’язові спазми, робити сон спокійним і глибоким. Безсоння відступає, а після гарного сну людина відчуває себе бадьорою і енергійною.

Хлорофітум

Листя хлорофітума нагадують листя пальми. Ця домашня квітка, мабуть, сама корисний з усіх вище перерахованих рослин в плані знезараження повітря.

Хлорофітум очищає повітря від канцерогенних речовин, що викликають ракові пухлини. Багато побутових товарів, такі як клей або фарби можуть виділяти в атмосферу токсичні речовини. Саме Хлорофітум здатний очищати повітря від цих шкідливих летючих молекул. Тому саме цю домашню рослину можна вважати самим надійним стражем вашого здоров’я.

Домашні рослини в спальні це не тільки красиво, але і корисно для хорошого сну. Вибирайте рослини для спальні, які корисні для поліпшення сну і будьте здорові! Зелень на підвіконні стане прекрасним доповненням в інтер’єрі і буде допомагати роботі вашого організму, поки ви солодко спите.