Медики перерахували 5 шкідливих звичок, які можуть призвести до появи ранньої сивини. За словами фахівців, загалом це природний процес, на який складно вплинути, проте деякі фактори його здатні прискорити.

На появу сивини впливає нестача корисних елементів у раціоні. Важливо, щоб людина отримувала у достатній кількості залізо, мідь, вітаміни групи В, йод та кислоти омега-3. При цьому від нездорової їжі краще відмовитись. Звичка вживати рафіновані та оброблені продукти часто стимулює раніше посідання.

Також поява сивого волосся може спровокувати куріння. Вчені вже довели, що ця шкідлива звичка пов’язана з передчасним посидінням людей різних вікових груп. Не менш небезпечний стрес.

Тривожний стан у цілому негативно впливає на здоров’я. При цьому, насамперед, стрес впливає на шкіру та волосся. Лікарі рекомендують стежити за своїм емоційним здоров’ям, використовувати прогулянки на свіжому повітрі та медитативні практики.

Поява сивого волосся також може спровокувати деякі хвороби. До них відносяться захворювання аутоімунної системи та щитовидної залози. Медики рекомендують проходити планові огляди, а при виникненні сивини звертатися до профільних фахівців.

Не менш небезпечні для шевелюри хімічні речовини. Використання фарб, лаків, складів для завивки та інших косметичних засобів можуть спровокувати не лише сивину, а й до передчасного випадання волосся.