Колектив наукових фахівців учених з Данії і Китаю задався метою з’ясувати, як може нашкодити кишечнику прийом антибіотиків. В результаті вчені змогли упевнитися в тому, що препарати класу антибіотиків дійсно шкодять кишковій флорі. Дослідники з’ясували специфіку того збитку, який завдають дані препарати кишечнику людини.

Досі великих досліджень, що вивчали реакцію мікрофлори кишечника на антибіотики, – не проводилося. У новій науковій роботі співробітники Копенгагенського університету та інституту BGI в Шеньчжені встановили; після прийому антибіотиків бактерії кишкової флори можуть відновити свою чисельність, а не склад.

Фахівцями проводився експеримент, в ході якого добровольці деякий час приймали антибіотики. Цей досвід продемонстрував, як саме антибіотики можуть нашкодити людському кишечнику. Виявилося, що деякі види бактерій в кишковому мікробіомі знищуються і більше вже не з’являються в складі мікрофлори. Зокрема, серед мікробів кишечника з колишніх його видів у випробовуваних зникли дев’ять.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Деякі мікроорганізми після прийому антибіотиків, навпаки, закріплюються в кишечнику, займаючи простір, що звільнився після зниклих видів. Все це може привести до дисбалансу в мікрофлорі кишечника.

Оцінюючи потенціал шкоди, що завдається антибіотиками кишечнику, вчені констатували, що «після курсу антибіотиків склад мікрофлори кишечника приходить в норму лише через приблизно півроку після такого лікування – але далеко не повністю».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КИШЕЧНИК І ЙОГО БАКТЕРІЇ: 6 СПОСОБІВ ВІДНОВИТИ МІКРОФЛОРУ КИШЕЧНИКА

ТОП-10 ПРИРОДНИХ АНТИБІОТИКІВ

Джерело: МедікФорум