Деякі продукти категорично заборонено повторно розігрівати. Стаття про те, яких страв краще не залишати наступного дня опублікована на Al Jazeera.

На першому місці списку виявилася картопля. Виявляється, повторне розігрів страв з цього овоча не завжди безпечне для здоров’я. Фахівці рекомендують обов’язково після остигання приготовленої картоплі ставити її в холодильник.

При цьому розігрівати овоч слід так, щоб він був дуже гарячим. У картоплі за кімнатної температури активно розмножуються бактерії, які викликають харчове отруєння. Не рекомендується також розігрівати курку.

За словами фахівців Австралійської інформаційної ради з безпеки продуктів, технічно куряче м’ясо розігрівати можна, проте робити це можна за температури не нижче 175 градусів. Тільки в такому разі всі небезпечні бактерії, які дуже швидко з’являються на поверхні курятини, будуть знищені. При цьому будь-яка страва з курки не повинна зберігатися більше 3 днів.

Крім того, небезпечно вживати розігріті яйця. Такого висновку дійшли фахівці Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів. Також не рекомендується вживати приготовані яйця, які протягом кількох годин перебували при кімнатній температурі. Справа в тому, що в таких стравах дуже швидко розмножуються бактерії сальмонели.

Експерти не радять розігрівати рис. Цей продукт небезпечний через наявність бактерій Bacillus cereus. Щоправда, ці мікроорганізми можна нейтралізувати у процесі сильного нагрівання, але вони утворюють токсичні суперечки, які є стійкими до високих температур. Залишати рис за кімнатної температури категорично не рекомендується. Відразу після остигання його потрібно поставити в холодильник.

Небезпечно повторно розігрівати страви із грибами. Також під заборону потрапила їжа із зеленими листовими салатами. В даному випадку йдеться про селера, буряк і шпинат. Повторний розігрів цих овочів небезпечний тим, що у процесі виділяються канцерогенні речовини. Фахівці рекомендують вживати листові страви виключно свіжими.