При діабеті 2 типу слід відмовитися від вживання на сніданок популярного продукту – білого хліба і тостів з нього. Будучи багатим джерелом рафінованих вуглеводів, він може значно підняти рівень цукру в крові.

Людям, які хворіють на діабет 2 типу, вкрай важливо правильно снідати, перший прийом їжі істотно впливає на рівень цукру в крові. В цьому випадку страви необхідно вибирати з розумом, від деяких продуктів краще відмовитися зовсім, – про це нагадали медики організації Diabetes UK (Великобританія).

“Діабетикам потрібен суттєвий сніданок, який не підвищить рівень цукру в крові до стану гіперглікемії. Якщо з тих пір, як ви перекусили, пройшло дві години, але рівень цукру в крові перевищує 11 ммоль / л, це є гіперглікемією”, – цитує фахівців видання Express.

За їх словами, однією з безпосередніх причин даного порушення є споживання більшої кількості вуглеводів, ніж може витримати тіло. Раптовий стрибок цукру в крові може бути небезпечний, так як сприяє розвитку кетоацидозу – загрозливого для життя ускладнення, при якому в крові накопичується підвищений рівень ацетону, загрожуючи комою і летальним результатом.

З урахуванням усього цього медики рекомендує діабетикам контролювати споживання на сніданок хліба, враховувати його вміст жиру і калорій. Кращим рішенням вони вважають відмову від цього продукту.

“Багатьом людям подобається гризти тости вранці або додавати пару скибочок хліба до свого сніданку. Але слід пам’ятати, що він є багатим джерелом вуглеводів, які в процесі травлення розщеплюються на глюкозу і підвищують рівень цукру в крові. Якщо цукор в крові залишається високим тривалий час, це може привести до довгострокових ускладнень – наприклад, захворювання нирок”, – попередили в Diabetes UK.

Тим, хто не може відмовитися від хліба, вони радять вибирати сорти з низьким вмістом вуглеводів, калорій, жиру.