Учені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско з’ясували, що аборт являє собою практично безпечну процедуру для здоров’я жінки. Спостереження за 50 тисячами представниць прекрасної статі, що пройшли через штучне переривання вагітності, показало, що лише у 0,3% спостерігалися значні ускладнення.

За словами автора дослідження доктора Ушми Упадхья, рівень ускладнень після абортів, вкрай низький і можна зіставити з небезпеками при інших незначних амбулаторних процедурах. Дослідники ретельно вивчали всі госпіталізації в приймальні відділення лікарень жінок, що пройшли через аборти, а також їх повторні візити до гінекологів, або лікарів загальної практики.

“Отримані нами результати показують, що аборт є абсолютно безпечною операцією, – говорить доктор Упадхья. – Ускладнення при цій процедурі надзвичайно рідкісні, тому вимоги влади до провайдерів подібних послуг мати необхідні умови для повноцінної госпіталізації пацієнток, включаючи реанімаційне обладнання, дають мінімальну користь”.

З 50 тисяч жінок, що пройшли через аборти, за якими спостерігали автори дослідження, 6,4% відвідували відділення невідкладної допомоги в наступні 6 тижнів після процедури. При цьому більшість цих візитів не були пов’язані з ускладненнями після аборту. Лише у 2% всіх пацієнток аборт викликав якісь ускладнення. І тільки у 0,3% це призвело до справді тяжких наслідків, на зразок кровотеч, які вимагали госпіталізації, хірургічної операції або переливань крові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 МАЛОВІДОМИХ ФАКТІВ ПРО ВИКИДЕНЬ

КОЖЕН ТРЕТІЙ АБОРТ В УКРАЇНІ – ПРОБЛЕМНИЙ