У деяких випадках фізична активність може шкодити серцю, особливо коли вправи виконують непідготовлені або мають не діагностовані захворювання люди. Також вона призводить до серцевих порушень при занадто старанному виконанні.

Журнал Американської кардіологічної асоціації circulation опублікував результати дослідження вчених з Оклендського університету Медичної школи Вільяма Бомонта в Рочестері, які вивчали вплив фізичної активності на серце. Проаналізувавши відомості з понад 300 наукових досліджень, наукові фахівці прийшли до висновку, що хоча помірна фізична активність є корисною для загального серцево-судинного здоров’я, вона також здатна шкодити серцю.

У яких же випадках це відбувається?

Аеробні (кардіо) навантаження. До них відносяться біг, плавання, їзда на велосипеді, інші види активності, що збільшують частоту серцевих скорочень. Фахівці попереджають: якщо ритм серця при їх виконанні прискорюється занадто швидко, це потрібно обговорити з лікарем. Можливо, виконувані вправи надмірні для серця.

Читайте також:  Чи може щоденне розгадування кросвордів зменшити ризик?

Розтягування. Вважається оптимальним видом фізичної активності для початку дня. Вправи на розтяжку повинні починатися з мінімального обсягу, поступово доводячи їх рівень до 20-30 хвилин в день. Але якщо при їх виконанні стає боляче, потрібно негайно зупинитися – це може означати, що ви нашкодили собі.

Силові тренування. У їхньому випадку досить 2-3 разів на тиждень – м’язам потрібно давати можливість відновлюватися. Якщо навіть після відпочинку ви відчуваєте дискомфорт, необхідно звернутися до медиків, щоб виключити можливу шкоду від перевантажень.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News