На жаль, ваші улюблені соуси можуть підвищувати ваш високий кров’яний тиск.

Високий кров’яний тиск або гіпертонія закладає основу для серйозних проблем зі здоров’ям, від серцевих нападів до інсультів. Ваш тиск може підвищитись залежно від вашого дієтичного вибору. Що ще гірше, благодійна організація радить уникати двох популярних приправ.

Кетчуп та гірчиця є улюбленими приправами багатьох людей, пише Express.

Поки ваші смакові рецептори можуть радіти, коли ви поєднуєте ці приправи з їжею, ваш кров’яний тиск може бути не так вражено. Насправді, гірчиця та кетчуп можуть піддати ваші кровоносні судини вищому ризику розвитку високого кров’яного тиску. Крім оцту, ці дві приправи мають ще один загальний інгредієнт. Червоний та жовтий соуси також містять потенційно небезпечний для гіпертонії компонент – сіль.

Кетчуп і гірчиця «особливо багаті сіллю», а це означає, що ви повинні «намагатися уникати» їх або знайти альтернативу з меншим вмістом солі. Проблемна природа солі, що вважається «найсерйознішою» причиною високого кров’яного тиску, зводиться до затримки води.

Популярний інгредієнт змушує ваше тіло утримувати воду, що збільшує кількість води у крові, підвищуючи тиск в артеріях – рецепт від гіпертонії. Що ще гірше, якщо ваш високий кров’яний тиск вже знаходиться в небезпечній зоні, сіль може погіршити цю проблему.

Вживання дуже великої кількості солі може призвести до подальших проблем зі здоров’ям, від хвороб серця до інсульту. Хороша новина полягає в тому, що обмеження споживання солі є одним з найпростіших способів знизити показники артеріального тиску.