Вітамін D вкрай важливий для правильної роботи всього організму. Його дефіцит безпосередньо пов’язаний з гіпертонією, респіраторними інфекціями, серцево-судинними захворюваннями і деякими видами раку. Незважаючи на те, що вітамін природним чином виробляється в організмі під впливом сонячного світла, багато людей страждають від його нестачі.

Підвищити рівень речовини в крові можна, перебуваючи на відкритому повітрі в сонячну погоду. Але занадто часті сонячні ванні небезпечні для здоров’я. Фахівці з благодійного фонду Heart UK розповіли, як дотримати баланс і не постраждати від негативних наслідків, пише Express.

За їх словами, для того, щоб вітамін почав вироблятися, досить перебувати під сонцем від 20 до 30 хвилин. Однак “точний час все ще невідомий”. Дерматолог Енн Марі Макніл пояснила, як синтезується вітамін D. “коли ваша шкіра піддається впливу сонячного світла, вона виробляє вітамін D. Справа в тому, що ультрафіолетові промені B (UVB) взаємодіють з білком під назвою 7-DHC в шкірі, перетворюючи його в вітамін D3, активну форму вітаміну D”, – розповіла вона.

Читайте також:  Дев'ять звичок можуть посилювати піт і неприємний запах, не дивлячись на дезодорант

При цьому вона запевнила, що люди, які щодня використовують сонцезахисний крем, теж “можуть підтримувати свій рівень вітаміну D”. “Немає жодного дослідження, яке показало б, що ЩОДЕННЕ використання сонцезахисного крему призводить до нестачі цього вітаміну. Навпаки, є незаперечні докази численних переваг використання захисту від сонця”, – додала Макніл.

Наприклад, сонцезахисний крем з SPF 15 і вище знижує ймовірність розвитку меланоми на 50%. Доведено, що ультрафіолет пошкоджує клітинну ДНК, викликаючи генетичні мутації, які можуть призвести до онкології, зазначила лікар.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News