Наукові фахівці стверджують, що думка про користь вітаміну D, який люблять і поважають у всьому світі, насправді сильно перебільшена. Цей нутрієнт колись допоміг врятувати дітей вікторіанської епохи від рахіту, але в наш час, підкреслюють експерти, його цілюще значення в цьому плані майже зійшло нанівець.

Найбільше клінічне дослідження, які вивчали можливі переваги для здоров’я від вживання вітаміну D з участю понад 500 000 людей різного віку і соціального статусу, продемонструвало: цей вітамін, всупереч відомому твердженню, не робить більш міцними кістки людей і не захищає від переломів. Також вчені переконалися в марності прийому вітаміну D для зміцнення м’язів і підвищення фізичної активності.

Оцінюючи ту обставину, що вітамін D виявився не настільки корисний і цілющий, як це стверджувалося раніше, наукові фахівці відзначили: численні популярні теорії про особливу користь вітаміну D засновані на дослідженнях 80-х років, «які ніколи не повторювалися і, ймовірно, було проведено з помилками».

Якщо люди приймають даний вітамін, а в їх раціоні харчування присутні продукти багаті кальцієм (молоко, апельсиновий сік, пластівці) – їх організм ризикує постраждати від надлишку вітаміну. Будучи жиророзчинним, вітамін D має властивість накопичуватися в організмі – його надлишок при цьому може провокувати розвиток серцево-судинних порушень, попередили вчені. Крім того, кілька рандомізованих досліджень показали, що підвищений вміст в крові вітаміну D (вище 800 одиниць) корелює з високим же ризиком падінь і переломів.

Зазначимо, що нормою є концентрація вітаміну D в крові на рівні від 50 до 80 наномолей на літр. Але дослідники стверджують, що даний норматив свялется занадто високим для підтримання здоров’я цілком достатньо і 30 наномолей на літр. Небезпечним для організму і його функцій, за словами експертів, є показник нижче 10 нмоль/л.

Джерело: МедікФорум