Осінь — це не тільки золоте листя під ногами, яскраве сонце, яке заливає весь місто, але і не сама приємна сторона. Дощі. Хоча б раз в сезон людина опиняється під дощем, а значить, ризикує зіткнутися з простудними захворюваннями. Саме тому люди прагнуть дотримуватися заходів, які їм дозволять не захворіти. Особливо не потрапляти під дощ. Але що ж робити, якщо це все-таки сталося? Розповімо в матеріалі.

Чому люди хворіють після дощу?

Існує закономірність, яку ви не могли не помітити. Потрапив під дощ і захворів. Чому ж так відбувається? Що у воді, що ллється з неба, такого небезпечного?

По-перше, осінні дощі холодні, противні. Після літньої погоди імунна система людини піддається змінам. Адже за літо організм звик до тепла, сонця, а восени перепади температури порушують роботу судин. Саме це призводить до того, що у людини утворюється закладеність носа, першить у горлі, температура підвищується. Ці симптоми, звичайно, проявляються сильніше, якщо ви потрапите під дощ, який є своєрідним провокатором.

По-друге, проблема в тому, що ви надто часто вживаєте ліки. В осінній період імунітет може потребувати підживлення, але звиклий до того, що ви і так напихаєте себе таблетками і вітамінами організм може не збільшити захисні функції.

По-третє, сам по собі дощ не завжди може викликати застуду. Але ось промоклі ноги неминуче призводять до цього. Також можлива поява інших хвороб: риніт, цистит, запалення придатків, артрит, грибкові хвороби на ногах і так далі.

Таким чином до захворювання призводять часті дощі і постійна сирість. До того ж це може привести до загострення хронічних запальних процесів в організмі, болі в спині і суглобах. Ускладненнями застуди можуть стати гайморит, отит, трахеїт та пневмонія. Тому варто уникати тривалого знаходження на вулиці під час проливних дощів і навіть в похмуру вологу погоду.

Що робити, якщо промок під дощем?
1. Зніміть з себе мокрий одяг

Як тільки ви прийшли додому або в будь-яке інше приміщення, необхідно відразу ж переодягтися. Мокрий одяг дуже холодний, він може викликати переохолодження організму, якщо носити його занадто довго. Обов’язково укутайтеся в теплі речі до тих пір, поки не відчуєте себе досить комфортно і тепло.

2. Випийте гарячий чай

Щоб підсилити ефект обігріву, потрібно випити гарячий чай. Можна додати в нього мед, лимон за смаком. Непогано зробити трав’яний протизастудний настій. В будь-якій аптеці можна знайти збір трав, які корисні для профілактики застуди та грипу. Завдяки гарячому і рясного питва ви як слід пропотеете і зніміть стрес від того, що змокли під дощем.

3. Використовуйте ванночку для ніг

Так як в більшості своїй захворювання переслідують людей не від дощу, а від того, що промокли ноги, слід застосувати ванночку. Найбільш ефективною буде ванночка на основі сухої гірчиці. Для цього необхідно залити її водою і помістити ноги в неї на якийсь час. Можна використовувати і інший метод — насипати суху гірчицю в шкарпетки і поносити їх.

4. Погрійте спину і груди

Це допоможе уникнути ряду серйозних захворювань. Дуже ефективно використовувати банки на спину, гірчичники, йодну сітку. Головне, не перестарайтеся, щоб не спалити шкіру під час проведення подібних профілактичних заходів.

5. Прийміть гарячу ванну

Гаряча ванна надасть відмінний профілактичний ефект. По можливості прийміть її, щоб зігрітися. Можна додати у воду ефірні масла.

6. Виконайте інгаляції

Обов’язково виконайте цю процедуру, щоб захистити себе від різних простудних захворювань. Якщо немає спеціальних масел, можна просто подихати парою над каструлею з киплячою картоплею. Це дозволить швидко і ефективно прогріти носоглотку.

Не менш корисно використовувати іншу процедуру. Для цього зробіть слабкий розчин солі і соди і промийте такою сумішшю ніс і рот.

7. Їжте цибулю і часник

Ці продукти вважаються одними з найкращих захисників від застуди і грипу. Додавайте їх у всілякі страви. Але також корисно нарізати дрібно дані овочі, поставити їх поруч з місцем, де будете спати, функціонувати. Це дозволить впоратися з бактеріями і вірусами.

Профілактика застуди та грипу восени

Дощі — це лише супутній фактор, який може спровокувати простудні захворювання або грип. Щоб уникнути подібного результату, необхідно одягатися по погоді. Не варто дивитися на людей на вулиці — орієнтуйтеся тільки на власні відчуття. Обов’язково носіть з собою парасольку, який у випадку дощу дозволить захиститися від нього, а значить, уберегти себе від переохолодження через мокрого одягу.

Не потрібно чекати осені, щоб починати профілактику грипу. Слід завжди дбати про своє здоров’я, і тоді у вас не буде питань про те, як правильно лікуватися. В першу чергу подумайте про своє харчування. Воно повинно бути збалансованим, наповненим всіма необхідними поживними речовинами і вітамінами.